Jau no 20.marta visās Ventspils muzeja struktūrvienībās – Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā un Piejūras brīvdabas muzejā muzeja pedagogi gaida bērnus un jauniešus, lai kopīgi iepazītu Lieldienas. Izglītības programmās var uzzināt gan folkloras tradīcijas, gan mūsdienīga noformējuma iespējas, gan pašam pārtapt Lieldienu zaķī.

Tuvāka informācija http://muzejs.ventspils.lv/ventspils-muzejs-aicina-uz-lieldienu-izglitibas-programmam/

No 21.marta Livonijas ordeņa pils (Jāņa ielā 17) izstāžu zālē skatāmajai izstādei Bīstamie sakari (par pasta vēsturi Kurzemē) pievienojusies izstāde Priecīgus Lieldienas svētkus!, kurā eksponētas Lieldienu pastkartes no 20.gs. sākuma līdz 30.gadiem (Ventspils muzeja krājums). Arī no izstādes var doties prom ar paša darinātu sveicienu svētkos, jo būs pieejamas pastkaršu sagataves ar Ventspils seno pasta zīmogu.

Svētdien, 1.aprīlī, no 12-16 Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2) tiks svinētas spilgtas un puķotas Lieldienas, kurās piedalīsies pazīstamā grupa Vēja runa. Grupas līdera Andra Šīranta dziesmas nonākušas daudzu Latvijas dziedātāju un grupu repertuārā, to vidū ir Normunds Rutulis, Daiga Petkēviča, Ineta Rudzīte, Heinrihs Kalvītis, Kaspars Markševics, grupa Zeļļi un citi. Lieldienu priecīgos notikumus vadīs puķu tēli, dejos spriganie dejotāji no Ugāles deju ansambļa Spiekstiņi, būs trušu izstāde, olu ripināšana un, protams, lielās šūpoles atkal iešūpos visus vasarā.

Foto: Oskars Jūra