Pedagoģiskās programmas

Tā kā pasākumi epidemioloģiskās krīzes pārvārēšanai ar marta sākumu ir mīkstināti, bērnu un jauniešu grupas atkal var izmantot muzejpedagogu piedāvājumu klātienē izglītojoši un interesanti pavadot laiku muzejā.

Tajā pat laikā saglabājas arī nodarbību piedāvājums tiešsaistē.

Maksa par nodarbību vienai grupai – 15 EUR

Vienā grupā klātienē maksimums 25 dalībnieki, attālināti – 30 dalībnieki.

 

Plašāka informācija un pieteikšanās +371 63624467; +371 22466099

Pieteikuma forma

Kā pieteikties un sagatavoties muzejpedagoģiskajām nodarbībām, skat. šeit: https://bit.ly/3v3StTS

[/one_fourth]

Lieldienu ceļojums

Piejūras brīvdabas muzejā muzejpedagoģiskā programma Lieldienu ceļojums   Muzejpedagoģiskajā programmā Lieldienu ceļojums skolēni tiek iepazīstināti ar latviskajām Lielās dienas tradīcijām. Ceļojumā pa Piejūras muzeja teritoriju kopā ar bērniem dosies muzejpedagoģe Marta Tjarve. Kā ceļojuma pieturpunkti būs muzeja teritorijā atrodamie apskates objekti, pie kuriem bērni tiks iepazīstināti ar Lieldienu tradīcijām – šūpošanos, mīklu minēšanu, olu meklēšanu un to ripināšanu. Bērniem būs iespēja ne tikai uzzināt šo tradīciju nozīmi, bet arī pašiem piedalīties tradicionālo norišu-rituālu izspēlē. Katra norise balstās ticējumā, kāpēc latvieši svētkos darījuši tieši tā un ne savādāk, tāpēc tiks apgūti arī ticējumi un tautasdziesmas. Ceļojuma mērķis ir papildināt bērnu zināšanas par latviešu tradicionālu Lieldienu svinēšanu. Katram nodarbības apmeklētājam līdzi jāpaņem divas novārītas, krāsotas Lieldienu olas (vēlams, lai olas būtu krāsotas ar dabīgiem materiāliem). Nodarbība piemērota gan pirmsskolas, gan skolas vecuma grupām. Nodarbība iekļauta projektā Latvijas skolas soma. Plašāka informācija un pieteikšanās – muzejpedagoģe Marta Tjarve t. 26385346

Citas Lieldienu nodarbības Ventspils muzejā skatīt šeit

Tēma - Kā senās dienās

Maizes ceļš

Kā top maizīte, bez kuras nav iedomājama latvieša ēdienkarte? Nodarbībē iziesim maizes ceļu, sākot no sēšanas līdz likšanai maizes krāsnī uz lizes – zemes apstrāde, grauda iesēšana, pļaušana, kaltēšana, kritināšana, malšana, cepšana. Apmeklēsim riju, dzirnavas, maltuvi un pētīsim kāda izskatās īsta maizes krāsns. Grupai lūgums līdzi ņemt klaipu maizes.

Plašāka informācija un pieteikšanās +371 63624467; +371 22466099

Pa gaismas ceļu (sveču nodarbība)

Dienassgaisma saules dota… ko darīt vakarā, ja nebūtu elektrības? Vai ar sveci vien pietiktu? Kā senči risināja šo jautājumu? Nodarbības laikā to visu uzzināsiet un vēl varēsiet piedalīties sveču izgatavošanas procesā. Ienes gaismu istabā!

Plašāka informācija un pieteikšanās +371 63624467; +371 22466099

Izkustēties brīvā dabā un piedalīties piedzīvojumā!

Pazudis un atradies muzejā

(visām vecuma grupām)

Izmantojot orientēšanās karti un veicot dažādus uzdevumus, iespēja iepazīt muzeju no cita skatu punkta. Ēku, laivu, enkuru un dažādu priekšmetu izpēte. 

Plašāka informācija un pieteikšanās +371 63624467; +371 22466099