Pedagoģiskās programmas

Tā kā pasākumi epidemioloģiskās krīzes pārvārēšanai ar marta sākumu ir mīkstināti, bērnu un jauniešu grupas atkal var izmantot muzejpedagogu piedāvājumu klātienē izglītojoši un interesanti pavadot laiku muzejā.

Tajā pat laikā saglabājas arī nodarbību piedāvājums tiešsaistē.

Maksa par nodarbību vienai grupai – 15 EUR

Vienā grupā klātienē maksimums 25 dalībnieki, attālināti – 30 dalībnieki.

Plašāka informācija un pieteikšanās – muzejpedagoģe Marta Tjarve t. 26385346

Pieteikšanās forma

Kā pieteikties un sagatavoties muzejpedagoģiskajām nodarbībām, skat. šeit: https://bit.ly/3v3StTS

[/one_fourth]

Olas krāsojam mēs abi, kopā sanāk ļoti labi

Ventspils Amatu mājas radošajā darbnīcā Olas krāsojam mēs abi, kopā sanāk ļoti labi  varēs izkrāsot mākslinieces Agneses Rudzītes zīmējumus, kuros slēpjas gan Lieldienu zaķis, gan raibās svētku olas, atlidojušie gājputni, pirmās sniegpulkstenītes un citi pavasara vēstneši. No izkrāsotajiem zīmējumiem tiks veidotas nozīmītes, kuras pēc nodarbības ikviens varēs ņemt sev līdzi, lai jau Lieldienās varētu greznoties ar skaistu, paša darinātu aksesuāru. Radošajā darbnīcā gaidītas gan pirmsskolas, gan skolas vecuma grupas. Pieteikties nodarbībām var zvanot pa tālr. 26385346, Martai.

Citas Lieldienu nodarbības Ventspils muzejā skatīt šeit

Jaunums! Tiešsaistes nodarbība. Runājošais tautastērps

Kādreiz tērps bija kā vizītkarte, pēc tā varēja noteikt, cik turīgs ir tērpa nēsātājs, kurā Latvijas daļā viņš dzīvo, kāds ir viņa statuss sabiedrībā un pat kāds ir nēsātāja ģimenes stāvoklis. Īpaši daiļrunīgi šajā ziņā bija tautastērpi – sievu cepures, vīru svārki utt. Ventspils Amatu māja piedāvā attālināto nodarbību Zoom platformā, lai izglītotu par tautastērpa nēsāšanas tradīcijām, iepazīstinātu, ar ko atšķiras goda tērps no darba tērpa, atklātu, kas ir arheoloģiskais un etnogrāfiskais tautas tērps. Nodarbības izskaņā ikvienam būs iespēja dzirdēt, kā SKAN latviešu tautas tērps. Kā “čaukstēj’ mani zīda svārki”, kā klaudz stelles, tērpu darinot. 

Vairāk šeit

Nodarbība iekļauta Latvijas skolas somā

Amats - dzīves zelta pamats

Labs amatnieks, vienmēr ir ticis cienīts un godāts, to pierāda latviešu sakāmvārds “Amats – dzīves zelta pamats.” Interaktīvaja nodarbība, kurā bērni aktīvi darbojoties ar muzejpedagogu noskaidros ar ko nodarbojas galdnieks, kalējs, vēveris, kurpnieks u.c. amatnieki. Nodarbības laikā bērni skatās filmas “Kurzemes amatnieku tradīcijas” fragmentus, spēlē spēles, apmeklē Amatu mājas jauno ekspozīciju “Amatnieku šķūnis”, iepazīst senos amatnieku nosaukumus, darbarīkus, kā arī meklē atbildes uz dažādiem ar amatniecību saistītiem jautājumiem.  

Nodarbība ieķlauta projektā Latvijas skolas soma

Attālinātā nodarbība. Leģenda par zelta saktu.

Atklāj Ventspils leģendu Amatu mājas izglītojošā muzejpedagoģiskā programmā, kas tiek piedāvāta gan klātienes, gan attālinātam mācību darbam Zoom platformā. Programmā “Leģenda par Zelta saktu” aicinām iepazīt 18. gs. vēsturi interaktīvā veidā, iesaistoties arī pašiem šajos vēstures mirkļos un dzīvojot līdzi skolotāja Fridriha un zvejnieka meitas Annas mīlas stāstam. Attālinātā nodarbībā izmantosim Kahoot spēli un piedāvājam materiālus mājas darbam. Nodarbība tiek pielāgota atbilstoši skolēnu vecumposmam. bit.ly/3u2rFDT

Nodarbība ir Latvijas skolas somas programmā

Mans pirmais muzeja apmeklējums (pirmsskolai, sākumskolai)

Nodarbība paredzēta pirmo reizi apmeklējot muzeju, lai jau nākamajā apmeklējuma reizē bērni justos droši un zinoši. Muzeja noteikumi, senās klases iepazīšana, amatnieku darbnīcu apskate. Spēles un uzdevumi, kas nostiprina zināšanas par noteikumiem ne tikai Amatu mājā, bet jebkurā muzejā.

Pirms skolas uz seno skolu (pirmskolai)

 

Mācību stunda senajā klasē. Skolas noteikumi. Ar ko atšķiras senā skola no mūsdienu skolas? Glītrakstīšana. Skaitīšana ar skaitīkļiem. Programma pirmsskolas vecuma bērniem.

Senā skola (visām vecuma grupām)

 

Senās skolas vēsture. Disciplīna un tikumiskā audzināšana. Skaitīkļi. Senās mācību grāmatas un liecības. Rakstīšana ar grifelēm uz šīfera tāfelītēm pēc glītrakstīšanas pamatprasībām. Nodarbība notiek senajā klasē, kas ir 19. gs. skolas klases replika.

Nodarbība iekļauta projektā Latvijas skolas soma

Papīra smūtijs (visām vecuma grupām)

 

Papīra izgatavošana ir sena un rūpīga nodarbe. Papīru izgudroja senajā Ķīnā mūsu ēras pirmajā gadsimtā, līdz Eiropai izgudrojums “nāca “ teju septiņus gadsimtus.  Ventspils Amatu māja piedāvā muzejpedagoģisko programmu “Papīra smūtijs”, kuras laikā skolēni kopā ar muzejpedagogu apgūst papīra vēsturi – no pirmās izgatavotās papīra sloksnes līdz mūsdienu tehnoloģijām papīra ražošanai.

Nodarbības otrajā daļā norisinās papīra veidošanas darbnīca, kurā ir iespējams apgūt papīra veidošanas procesu līdzīgi, kā to darīja pašos pirmssākumos – izmantojot īpašus sietus papīra masas liešanai.

Nodarbība iekļauta projektā Latvijas skolas soma