Pedagoģiskās programmas

Sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī nodarbības klātienē nav atļautas! Piedāvājam nodarbības tiešsaistē, izmantojot Zoom.

Pieteikties pie muzeja pedagoģes Martas Tjarves, tālr. 26385346

Grupā maksimums 25 dalībnieki (attālinātām nodarbībām līdz 30 dalībniekiem). Pedagogam ieeja muzejā bez maksas.

Visas nodarbības iekļaujas projektā “Skolas soma”. Latvijas Muzeju biedrība (muzeji.lv)

Ja nepieciešams nodarbības apmaksāt ar rēķinu, tad lūdzam sekot šai instrukcijai:

Pieteikuma paraugs programmai Skolas soma AM

[/one_fourth]

Attālinātā nodarbība: “Leģenda par Zelta saktu” (1.-9.kl.)

Atklāj Ventspils leģendu Amatu mājas izglītojošā muzejpedagoģiskā programmā, kas tiek piedāvāta attālinātam mācību darbam Zoom platformā. Programmā “Leģenda par Zelta saktu” aicinām iepazīt 18. gs. vēsturi interaktīvā veidā, iesaistoties arī pašiem šajos vēstures mirkļos un dzīvojot līdzi skolotāja Fridriha un zvejnieka meitas Annas mīlas stāstam. Nodarbībā izmantosim Kahoot spēli un piedāvājam materiālus mājas darbam. Nodarbība tiek pielāgota atbilstoši skolēnu vecumposmam. bit.ly/3u2rFDT

Mans pirmais muzeja apmeklējums (pirmsskolai, sākumskolai)

Kas ir muzejs un kā tajā uzvesties? Kas ir Ventspils amatu māja? Kas ir amati? Kā izskatās audēju darbnīca un kas tajā strādā? Kā izskatās vissenākā Ventspils skola?

Ventspils Amatu mājas telpu un darbinieku iepazīšana.

Pirms skolas uz seno skolu (pirmsskolai)

Mācību stunda senajā klasē. Skolas noteikumi. Ar ko atšķiras senā skola no mūsdienu skolas? Glītrakstīšana. Skaitīšana ar skaitīkļiem. Programma pirmsskolas vecuma bērniem.

Senā skola (visām vecuma grupām)

Senās skolas vēsture. Disciplīna un tikumiskā audzināšana. Skaitīkļi. Senās mācību grāmatas un liecības. Rakstīšana ar grifelēm uz šīfera tāfelītēm pēc glītrakstīšanas pamatprasībām. Nodarbība notiek senajā klasē, kas ir 19. gs. skolas klases replika.

Leģenda par zelta saktu (visām vecuma grupām)

Programma ļauj iepazīt 18. gs. Ventspils vēsturi interaktīvā veidā, iesaistoties arī pašiem šajos vēstures mirkļos un dzīvojot līdzi skolotāja Fridriha un zvejnieka meitas Annas mīlas stāstam.

Papīra smūtijs (visām vecuma grupām)

Papīra vēsture. Papīra liešanas darbnīca.

Podnieka mācība (visām vecuma grupām)

Podnieka amats. Podnieka darbnīcas apmeklējums. Svečturu vai trijkāju darināšana. Nodarbība piemērota sākumskolas, pamatskolas skolēnu un pieaugušo interesentu grupām. Nodarbību pēc iepriekšēja pieteikuma vada podnieks mākslinieks Jānis Kupčs. .

Ciemos pie audējiem (sākumskolai, pamatskolai)

Kas ir vēveri? Kas ir stelles un ko ar tām dara? Cik sens ir audēju amats un kas bija pirmie audēji? Kā izskatās audēju darbnīca? Audēju profesijas izpratne un izzināšana, audēju darbnīcas apmeklējums un praktisku iemaņu gūšana aušanai uz stellēm.