Pedagoģiskās programmas

DSC_7786 Pieteikties pie muzeja pedagoģes Martas Tjarves, tālr. 26385346 Grupā maksimums 25 dalībnieki. Pedagogam ieeja muzejā bez maksas.    

Pirms skolas uz seno skolu (pirmsskolai)

Mācību stunda senajā klasē. Skolas noteikumi. Ar ko atšķiras senā skola no mūsdienu skolas? Glītrakstīšana. Skaitīšana ar skaitīkļiem. Programma pirmsskolas vecuma bērniem.

Senā skola (visām vecuma grupām)(projekts- Skolas soma)

Senās skolas vēsture. Disciplīna un tikumiskā audzināšana. Skaitīkļi. Senās mācību grāmatas un liecības. Rakstīšana ar grifelēm uz šīfera tāfelītēm pēc glītrakstīšanas pamatprasībām. Nodarbība notiek senajā klasē, kas ir 19. gs. skolas klases replika.

Papīra smūtijs (visām vecuma grupām)

Papīra vēsture. Papīra liešanas darbnīca.

Podnieka mācība (visām vecuma grupām)

Podnieka amats. Podnieka darbnīcas apmeklējums. Svečturu vai trijkāju darināšana. Nodarbība piemērota sākumskolas, pamatskolas skolēnu un pieaugušo interesentu grupām. Nodarbību pēc iepriekšēja pieteikuma vada podnieks mākslinieks Jānis Kupčs. .

Leģenda par zelta saktu (visām vecuma grupām)(projekts- Skolas soma)

Programma ļauj iepazīt 18. gs. Ventspils vēsturi interaktīvā veidā, iesaistoties arī pašiem šajos vēstures mirkļos un dzīvojot līdzi skolotāja Fridriha un zvejnieka meitas Annas mīlas stāstam.

Ciemos pie audējiem (sākumskolai, pamatskolai)

Kas ir vēveri? Kas ir stelles un ko ar tām dara? Cik sens ir audēju amats un kas bija pirmie audēji? Kā izskatās audēju darbnīca? Audēju profesijas izpratne un izzināšana, audēju darbnīcas apmeklējums un praktisku iemaņu gūšana aušanai uz stellēm.

Mans pirmais muzeja apmeklējums (pirmsskolai, sākumskolai)

Kas ir muzejs un kā tajā uzvesties? Kas ir Ventspils amatu māja? Kas ir amati? Kā izskatās audēju darbnīca un kas tajā strādā? Kā izskatās vissenākā Ventspils skola? Ventspils Amatu mājas telpu un darbinieku iepazīšana.

Amatu māja ceļā uz Holivudu (visām vecuma grupām)

Rakstniecības un mūzikas muzeja ceļojošā izstādes “Ceļā uz Latvijas Holivudu” apskate. Vingrinājumi publiskās uzstāšanās iemaņu attīstīšanai. Improvizēta teātra izrādes izspēle. .