Pedagoģiskās programmas
Maksa par nodarbību vienai grupai – 15 EUR
Vienā grupā klātienē maksimums 25 dalībnieki, attālināti – 30 dalībnieki.
Plašāka informācija un pieteikšanās – muzejpedagoģe Marta Tjarve t. 26385346
Kā pieteikties un sagatavoties muzejpedagoģiskajām nodarbībām, skat. šeit: https://bit.ly/3v3StTS
[/one_fourth]Jaunums! Tiešsaistes nodarbība. Runājošais tautastērps
Kādreiz tērps bija kā vizītkarte, pēc tā varēja noteikt, cik turīgs ir tērpa nēsātājs, kurā Latvijas daļā viņš dzīvo, kāds ir viņa statuss sabiedrībā un pat kāds ir nēsātāja ģimenes stāvoklis. Īpaši daiļrunīgi šajā ziņā bija tautastērpi – sievu cepures, vīru svārki utt. Ventspils Amatu māja piedāvā attālināto nodarbību Zoom platformā, lai izglītotu par tautastērpa nēsāšanas tradīcijām, iepazīstinātu, ar ko atšķiras goda tērps no darba tērpa, atklātu, kas ir arheoloģiskais un etnogrāfiskais tautas tērps. Nodarbības izskaņā ikvienam būs iespēja dzirdēt, kā SKAN latviešu tautas tērps. Kā “čaukstēj’ mani zīda svārki”, kā klaudz stelles, tērpu darinot.
Amats - dzīves zelta pamats
Labs amatnieks, vienmēr ir ticis cienīts un godāts, to pierāda latviešu sakāmvārds “Amats – dzīves zelta pamats.” Interaktīvaja nodarbība, kurā bērni aktīvi darbojoties ar muzejpedagogu noskaidros ar ko nodarbojas galdnieks, kalējs, vēveris, kurpnieks u.c. amatnieki. Nodarbības laikā bērni skatās filmas “Kurzemes amatnieku tradīcijas” fragmentus, spēlē spēles, apmeklē Amatu mājas jauno ekspozīciju “Amatnieku šķūnis”, iepazīst senos amatnieku nosaukumus, darbarīkus, kā arī meklē atbildes uz dažādiem ar amatniecību saistītiem jautājumiem.
Attālinātā nodarbība. Leģenda par zelta saktu.
Atklāj Ventspils leģendu Amatu mājas izglītojošā muzejpedagoģiskā programmā, kas tiek piedāvāta gan klātienes, gan attālinātam mācību darbam Zoom platformā. Programmā “Leģenda par Zelta saktu” aicinām iepazīt 18. gs. vēsturi interaktīvā veidā, iesaistoties arī pašiem šajos vēstures mirkļos un dzīvojot līdzi skolotāja Fridriha un zvejnieka meitas Annas mīlas stāstam. Attālinātā nodarbībā izmantosim Kahoot spēli un piedāvājam materiālus mājas darbam. Nodarbība tiek pielāgota atbilstoši skolēnu vecumposmam. bit.ly/3u2rFDT
Nodarbība paredzēta pirmo reizi apmeklējot muzeju, lai jau nākamajā apmeklējuma reizē bērni justos droši un zinoši. Muzeja noteikumi, senās klases iepazīšana, amatnieku darbnīcu apskate. Spēles un uzdevumi, kas nostiprina zināšanas par noteikumiem ne tikai Amatu mājā, bet jebkurā muzejā. Mans pirmais muzeja apmeklējums (pirmsskolai, sākumskolai)
Mācību stunda senajā klasē. Skolas noteikumi. Ar ko atšķiras senā skola no mūsdienu skolas? Glītrakstīšana. Skaitīšana ar skaitīkļiem. Programma pirmsskolas vecuma bērniem.Pirms skolas uz seno skolu (pirmskolai)
Senās skolas vēsture. Disciplīna un tikumiskā audzināšana. Skaitīkļi. Senās mācību grāmatas un liecības. Rakstīšana ar grifelēm uz šīfera tāfelītēm pēc glītrakstīšanas pamatprasībām. Nodarbība notiek senajā klasē, kas ir 19. gs. skolas klases replika. Nodarbība iekļauta projektā Latvijas skolas somaSenā skola (visām vecuma grupām)
Papīra izgatavošana ir sena un rūpīga nodarbe. Papīru izgudroja senajā Ķīnā mūsu ēras pirmajā gadsimtā, līdz Eiropai izgudrojums “nāca “ teju septiņus gadsimtus. Ventspils Amatu māja piedāvā muzejpedagoģisko programmu “Papīra smūtijs”, kuras laikā skolēni kopā ar muzejpedagogu apgūst papīra vēsturi – no pirmās izgatavotās papīra sloksnes līdz mūsdienu tehnoloģijām papīra ražošanai. Nodarbības otrajā daļā norisinās papīra veidošanas darbnīca, kurā ir iespējams apgūt papīra veidošanas procesu līdzīgi, kā to darīja pašos pirmssākumos – izmantojot īpašus sietus papīra masas liešanai. Nodarbība iekļauta projektā Latvijas skolas soma Papīra smūtijs (visām vecuma grupām)