Pedagoģiskās programmas

Pieteikties pie muzeja pedagoģes Martas Tjarves, tālr. 636 20174, 26385346

Camera Obscura (tumšā telpa)

Programma par fotogrāfijas vēsturi un pamatprincipiem. Programma pirmsskolas bērniem un visu vecumu skolēniem.

Pirms skolas uz seno skolu

Mācību stunda senajā klasē. Skolas noteikumi. Ar ko atšķiras senā skola no mūsdienu skolas? Glītrakstīšana. Skaitīšana ar skaitīkļiem. Programma pirmsskolas vecuma bērniem.

Senā skola

Senās skolas vēsture. Disciplīna un tikumiskā audzināšana. Skaitīkļi. Senās mācību grāmatas un liecības. Rakstīšana ar grifelēm uz šīfera tāfelītēm pēc glītrakstīšanas pamatprasībām. Nodarbība notiek senajā klasē, kas ir 19. gs. skolas klases replika.

Papīra smūtijs.

Papīra vēsture. Papīra liešanas darbnīca.

Latvijas novadu tautastērpi

Novadu tautastērpi, to valkāšanas tradīcijas. Sava tautastērpa dizaina veidošana. Programma pirmsskolas un visu vecumu skolēniem.

Ventiņu valoda

Praktiska nodarbība ventiņu valodā. Piemērota visiem vecumiem.

Leģenda par zelta saktu

Programma ļauj iepazīt 18. gs. Ventspils vēsturi interaktīvā veidā, iesaistoties arī pašiem šajos vēstures mirkļos un dzīvojot līdzi skolotāja Fridriha un zvejnieka meitas Annas mīlas stāstam.

Podnieka mācība

Podnieka amats. Podnieka darbnīcas apmeklējums. Svečturu vai trijkāju darināšana. Nodarbība piemērota sākumskolas, pamatskolas skolēnu un pieaugušo interesentu grupām. Nodarbību pēc iepriekšēja pieteikuma vada podnieks mākslinieks Jānis Kupčs. Pieteikties pa tālr. 26156543.