Pedagoģiskās programmas

DSC_1991

Sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī nodarbības klātienē nav atļautas!Piedāvājam nodarbības tiešsaistē, izmantojot Zoom.

Nodarbībās klātienē grupā maksimums 25 dalībnieki, attālinātajās – 30 dalībnieki. Klātienes nodarbībās pedagogam ieeja muzejā bez maksas.

Ventspils muzejs piedāvā pedagoģiskās programmas skolas vecuma bērniem un ģimenēm (pieteikties pie muzejpedagoģes Ilvas Buntikas pa tālr. 29590093)

Par nodarbībām, kas iekļaujas projektā “Skolas soma”- ja nepieciešams nodarbības apmaksāt ar rēķinu, tad lūdzam sekot šai instrukcijai:

Pieteikuma paraugs programmai Skolas soma LOP

[/one_fourth]

Tēma - Vēsture/Daba

Jauna attālinātā izglītības programma: Ventspils muzejs pēta, kur paliek pēdas

(pirmsskolai, sākumskolai)

Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils aicina jaunā attālinātā muzejpedagoģiskā programmā „Pēdas paliek” pirmsskolas un sākumskolas audzēkņus iepazīt un atklāt, kas atstāj pēdas sniegā, smiltīs, meža takās. Vai pēdas paliek arī vēsturē?

Tēma - Vēsture

Pēc leduslaikmeta – pie mums Senākie iedzīvotāji Latvijas teritorijā” (sākumskolai, pamatskolai)

Nodarbībā iepazīst pašu senāko Latvijas aizvēstures posmu, varēs izpētīt akmens laikmeta priekšmetus un iejusties seno iedzīvotāju lomās, izmēģinot graudu beršanu un krama šķilšanu.

Viduslaiki pilī (pamatskolai, vidusskolai)

Dzīve viduslaikos, tērpi, kārtas, ģimene, sieviete un bruņniecība.

Iepazīsim muzeju kopā ar Melno sivēnu (pirmskolai, sākumskolai)

Pils noslēpumus izzināšana iepazīstot Ventspils muzeja ekspozīciju kopā ar pils spociņu Melno sivēnu un pils dāmu.

Mans muzejs – mana pils, I (pirmsskolai, sākumskolai)

Kas ir muzeji? Ko tajos dara? Kādēļ tie vajadzīgi? Kas ir muzeja eksponāts? Ventspils muzeja telpu un darbinieku profesiju iepazīšana.

Man muzejs – mana pils, II (pamatskolai, vidusskolai)

Iepazīšanās ar muzeja darbinieku profesijām. Iespējamas atsevišķas nodarbības, kas paredz padziļinātu iepazīšanosar Ventspils muzeja darbinieku profesijām: vēsturnieka, restauratora, krājuma glabātāja un arheologa.

Ventspils papīra lelles (pirmsskolai, sākumskolai, pamatskolai)

Stāsts par Ventspils papīra lellēm un to autori ventspilnieci Mirdzu Tālbergu. Tērpu darināšana Ventspils papīra lellēm.

Tēma - Daba

Piedāvājumā Gada dzīvniekiem veltītās programmas: Vāverēns pilī, Alnis (alces alces), Āpsis (meles meles) (pirmskolai, sākumskolai, pamatskolai)

Programmas top sadarbībā ar Slīteres Nacionālā parka speciālistiem. Iespēja iepazīt dzīvnieku paradumus, barošanos, saistošus faktus un vērot zvērus dabā videofragmentos.

JAUNUMS! Eirāzijas bebrs (Castor fiber) Gada dzīvnieks – 2020. Lūgums pieteikties pēc 15. oktobra