Pedagoģiskās programmas

DSC_1991 Ventspils muzejs piedāvā pedagoģiskās programmas skolas vecuma bērniem un ģimenēm (pieteikties pie muzejpedagoģes Ilvas Buntikas pa tālr. 63621309, 29590093) Grupā maksimums 25 dalībnieki. Pedagogam ieeja muzejā bez maksas.

Ciklā Daba & vēsture - gada putns 2019’ Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi Slīteres nacionālo parku (pirmsskola, sākumskola, pamatskola)(aprīlis-maijs)

Vēstījums par gada putnu Mežirbi - Tetrastes bonasia.

Mans muzejs – mana pils, II (projekts- Skolas soma)

Informatīvs ceļojums Livonijas ordeņa pils pagātnē, Melnā sivēna dzīvesstāsts. Muzeja krājuma priekšmetu iepazīšana. Spēle Muzeja eksponāti. (Pirmsskola, sākumskola)

Ventspils muzeja vēsture

Mode - laikmetu spogulis

Viduslaiki, 17. gs., 19. gs.

Ventspils papīra lelles

Stāsts par Ventspils papīra lellēm un to autori Mirdzu Tālbergu. Tērpu gatavošana Ventspils papīra lellēm. (Pirmsskola, sākumskola, pamatskola)

Iepazīsim muzeju kopā ar Melno sivēnu

Leģendā par pils spociņu 700 gadus sens stāsts par pili un tās iemītniekiem.  Iejusties viduslaikos palīdzēs tērpi un iespēja piemērīt bruņas. Pils noslēpumus varēs uzzināt, izstaigājot Ventspils muzeja ekspozīciju kopā ar pils spociņu Melno sivēnu un pils dāmu.

Viduslaiki pilī (projekts- Skolas soma)

Dzīve viduslaikos, tērpi, kārtas, ģimene, sieviete un bruņniecība. (Pamatskola, vidusskola).

Vēstures otrdienas

Ventspils muzejs piedāvā pedagoģiskās programmas pieaugušajiem - lekcijas par pilsētas un novada vēsturi.

Mans muzejs – mana pils I(projekts- Skolas soma)

Kas ir muzeji? Ko tajos dara? Kādēļ tie vajadzīgi? Kas ir muzeja eksponāts? Ventspils muzeja telpu un darbinieku profesiju iepazīšana. (Pirmsskola, sākumskola)