Pedagoģiskās programmas

DSC_1991

 

Ventspils muzejs piedāvā pedagoģiskās programmas skolas vecuma bērniem un ģimenēm (pieteikties pie muzejpedagoģes Ilvas Buntikas pa tālr. 29590093)

Grupā maksimums 25 dalībnieki.

Pedagogam ieeja muzejā bez maksas.

Visas nodarbības iekļaujas projektā “Skolas soma”

[/one_fourth]

Pastāvīgās nodarbības

  • Ventspils muzeja vēsture
  • Mode – laikmetu spogulis (viduslaiki, 17. gs., 19. gs.)
  • Viduslaiki pilī (dzīve viduslaikos, tērpi, kārtas, ģimene, sieviete un bruņniecība)
  • Ventspils papīra lelles
    Stāsts par Ventspils papīra lellēm un to autori Mirdzu Tālbergu. Tērpu gatavošana Ventspils papīra lellēm. (Pirmsskola, sākumskola, pamatskola).

Mežģīņu šarms un noslēpumi (tikai līdz 25. septembrim

Kas ir mežģīnes? Kur tās radās? Iespēja izprast to neparasto valdzinājumu, kas piemita rokdarbiem, sākot no 16.gs. līdz pat mūsdienām, papildus apmeklējot izstādi muzejā.

Iepazīsim muzeju kopā ar Melno sivēnu

Leģendā par pils spociņu 700 gadus sens stāsts par pili un tās iemītniekiem.  Iejusties viduslaikos palīdzēs tērpi un iespēja piemērīt bruņas. Pils noslēpumus varēs uzzināt, izstaigājot Ventspils muzeja ekspozīciju kopā ar pils spociņu Melno sivēnu un pils dāmu.

Mans muzejs – mana pils, I

Kas ir muzeji? Ko tajos dara? Kādēļ tie vajadzīgi? Kas ir muzeja eksponāts? Ventspils muzeja telpu un darbinieku profesiju iepazīšana. (Pirmsskola, sākumskola)

Mans muzejs – mana pils, II

Informatīvs ceļojums Livonijas ordeņa pils pagātnē, Melnā sivēna dzīvesstāsts. Muzeja krājuma priekšmetu iepazīšana. Spēle Muzeja eksponāti. (Pirmsskola, sākumskola)