Pedagoģiskās programmas

DSC_1991

Nodarbības klātienē tiek nodrošinātas ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Tāpat piedāvājam nodarbības tiešsaistē, izmantojot Zoom.

Maksa par nodarbību vienai grupai – 15 EUR

Vienā grupā maksimums 30 dalībnieki.

Plašāka informācija un pieteikšanās – muzejpedagoģe Ilva Buntika t. 29590093.

Pieteikšanās forma šeit: https://bit.ly/3anP0aK

Kā pieteikties un sagatavoties muzejpedagoģiskajām nodarbībām, skat. šeit: https://bit.ly/3v3StTS

[/one_fourth]

Tēma - Vēsture/tērpi

Attālinātā izglītības programma: Svārki, brunči, lindraki

(pamatskolai, vidusskolai)

Apģērbs raksturo cilvēka attiecību veidu ar apkārt esošo pasauli. Katra laikmeta un tautas raksturs ir bijis noteicošais apgērba detaļu izgudrošanā un pielāgošanā un arī kā izpausmes veids, tautas raksturam un temperimentam. Tērps ir katras tautas gara spogulis. Šajā stāstījumā analizēsim tikai vienu no apģērba sastāvdaļām – svārkus, to izcelsmi un pilnveidošanos cauri gadsimtiem. Arī 21. gadsimts nav atteicies no šī apģērba sastāvdaļas. Nodarbība sniedz ieskatu tērpu vēsturē, atrod saikni starp vēstures mantojumu un mūsdienu modi, akcentējot lokālo kontekstu un Ventspils muzeja pētījumus, piemēram, par īpašajām jostām- sleņģenēm.

Tēma - Vēsture/Daba

Attālinātā izglītības programma: Ventspils muzejs pēta, kur paliek pēdas

(pirmsskolai, sākumskolai)

Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils aicina jaunā attālinātā muzejpedagoģiskā programmā „Pēdas paliek” pirmsskolas un sākumskolas audzēkņus iepazīt un atklāt, kas atstāj pēdas sniegā, smiltīs, meža takās. Vai pēdas paliek arī vēsturē?

Tēma - Vēsture

Pēc leduslaikmeta – pie mums Senākie iedzīvotāji Latvijas teritorijā” (sākumskolai, pamatskolai)

Nodarbībā iepazīst pašu senāko Latvijas aizvēstures posmu, varēs izpētīt akmens laikmeta priekšmetus un iejusties seno iedzīvotāju lomās, izmēģinot graudu beršanu un krama šķilšanu.

Viduslaiki pilī (pamatskolai, vidusskolai)

Dzīve viduslaikos, tērpi, kārtas, ģimene, sieviete un bruņniecība.

Iepazīsim muzeju kopā ar Melno sivēnu (pirmskolai)

Pils noslēpumus izzināšana iepazīstot Ventspils muzeja ekspozīciju kopā ar pils spociņu Melno sivēnu un pils dāmu.

Mans muzejs – mana pils, I (sākumskolai)

Kas ir muzeji? Ko tajos dara? Kādēļ tie vajadzīgi? Kas ir muzeja eksponāts? Ventspils muzeja telpu un darbinieku profesiju iepazīšana. Livonijas ordeņa pils stāsts.

Man muzejs – mana pils, II (sākumskolai)

Turpinām iepazīties ar šādām muzeja darbinieku profesijām: vēsturnieka, restauratora, krājuma glabātāja un arheologa profesijām. Iepazīt muzeja aizkulises, apskatīt muzeja krājuma telpas un telpas, kurās strādā mūsu darbinieki – muzejnieku darba vidi. Intervijas ar muzeja darbiniekiem.

Ventspils papīra lelles (pirmsskolai, sākumskolai, pamatskolai)

Stāsts par Ventspils papīra lellēm un to autori ventspilnieci Mirdzu Tālbergu. Tērpu darināšana Ventspils papīra lellēm.

Tēma - Daba

Piedāvājumā Gada dzīvniekiem veltītās programmas: Vāverēns pilī, Alnis (alces alces), Āpsis (meles meles) (pirmskolai, sākumskolai, pamatskolai)

Programmas top sadarbībā ar Slīteres Nacionālā parka speciālistiem. Iespēja iepazīt dzīvnieku paradumus, barošanos, saistošus faktus un vērot zvērus dabā videofragmentos.

JAUNUMS! Eirāzijas bebrs (Castor fiber) Gada dzīvnieks – 2020. Lūgums pieteikties pēc 15. oktobra