Skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” žūrija vērtē otrajai kārtai izvirzītās būves. 11. maijā žūrija apsekoja Laivu māju Piejūras brīvdabas muzejā un Skatu torni – Militārā mantojuma objektu Saulrieta ielā.

Nominācijā “Koka būve 2021” atrodama Ventspils muzeja jaunā Laivu māja, kas ir iespaidīga un savdabīga būve, jo sniedz mājvietu 21 vēsturiskai zvejas laivai un stāsta mūsu puses piejūras zvejniecības stāstu. Komisijas uzmanību piesaistīja ne tikai ēka, bet arī tajā izvietotās laivas, tostarp tā sauktā Oskara laiva, kas “filmējusies” 1939.gadā uzņemtajā “Zvejnieka dēla” versijā.

Nominācijā “Ainava 2021” savu vietu ieņem Ventspils militārais mantojums – bijušās 46.krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis – skatu tornis, kas ne tikai vilina apmeklētājus, bet arī parāda, kā var paveikt militārās būves atjaunošanu.

This image has an empty alt attribute; its file name is atbalstītāji-1024x182.jpg

Visus skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” otrās kārtas nominantus skatiet šeit: https://bit.ly/3ljPfc9

Skati “Gada labākā būve Latvijā 2021” organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar BVKB, VNĪ, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un 15 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām. Skates žūrijā iekļauti nozares eksperti, kuri deleģēti no RTU, LLU, RISEBA FAD, BVKB,VNĪ, LPS un 17 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām.

Gala rezultāti būs zināmi vasarā. Turam īkšķus!