Noslēgusies Laivu mājas būvniecība un restaurētās laivas atradušas sev jaunu mājvietu.

Šeit redzams trīs projektu rezultāts:

Laivu nojumes būvniecība Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā (2021),

bet laivu restaurācija tika veiktadivos projektos:

Baltijas jūras zvejniecības kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana: Piejūras brīvdabas muzeja zvejas laivu kolekcijas restaurācija (2021)

Vēsturisko zvejas laivu, kutera un seno burinieku priekšmetu atjaunošana un ekspozīcijas izveide Piejūras brīvdabas muzejā (2018).

Izvērsts stāstījums par laivām, to vēsturi un zvejniecību – ekspozīcija – ir nākamais darbs, kas tiks realizēts.

Visi projekti realizēti ar Ventspils pašvaldības atbalstu un  Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda (EJZF) līdzfinansētu projektu ietvaros.

Būvdarbus veica SIA “BŪVFIRMA INBUV”, pasūtītāja funkcijas nodrošināja – pašvaldības iestāde Ventspils Komunālā pārvalde, objekta pasūtītājs – Ventspils muzejs. Projektu izstrādāja arhitektu birojs SIA “Balts un melns”. Restaurācijas darbus veica pilnsabiedrība “OM Yachtland”.

Muzeja teritorijā uzbūvēta Latvijas brīvdabas muzejiem unikāla ekspozīcijas daļa – arhitektoniski augstvērtīga laivu māja, kurā izvietots muzeja plašais zvejas līdzekļu klāsts  – 21 zvejas laiva un ar zvejniecību saistītie priekšmeti. Laivu mājas tēls glezni iekļaujas muzeja esošajā ainavā.

Katra laiva ir individuāls stāsts, piemēram, tā sauktā Oskara laiva, kas “filmējusies” 1939.gadā uzņemtajā “Zvejnieka dēla” versijā  vai  zvejas laiva “Aira” – viena no tām, kas Otrā pasaules kara beigās veda bēgļus no Ziemeļkurzemes krastiem uz Zviedriju.