Ventspils muzeja Amatu mājā no 19.oktobra sāk darbu starptautiskā mazo formu keramikas simpozija Navigācija XI dalībnieki

Šogad, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un Ventspils muzeja un Amatu mājas podnieka – simpozija kuratora Jāņa Kupča dalību, keramikas simpozijs noritēs jau vienpadsmito reizi. Navigācijā XI piedalās profesionāli un topošie mākslinieki no Polijas, Somijas un Latvijas: Katarina Kajander (Somija), Katerina Geiduka (Latvija/Baltkrievija), Natālija Zuban (Ukraina/Polija), Lauris Krauze (Latvija) un Ojūna Batbajara (Latvija).

Simpozija dalībnieki Ventspils Amatu mājā strādās no 19.oktobra līdz 30.oktobrim, radot keramikas darbus no porcelāna un akmens masas. Simpozijs noslēgsies 30.oktobrī, Livonijas ordeņa pilī, kad tiks atklāta visu vienpadsmit simpoziju mākslas darbu izstāde “Navigācijas vienpadsmit sezonas”. Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā piecdesmit autoru aptuveni 100 darbi, gan tie, kas pēc simpoziju noslēguma nonāk Ventspils muzeja mākslas krājumā, gan no jauna radītie mākslas darbi. Līdz šim apjomīgākajā mūsdienu keramikas izstādē Kurzemē varēs iepazīt Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Francijas, Polijas un, protams, Latvijas mūsdienu mākslinieku veikumu. Izstādes atklāšana 30.oktobrī plkst.16:00.