Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī (Jāņa ielā 17) glezniecības izstāde ZAĻĀ no muzeja mākslas krājuma

Lai pietuvinātu vasaru vismaz krāsu ziņā, Livonijas ordeņa pilī tapusi izstāde no muzeja mākslas krātuves bagātībām, ko apvieno viena no glezniecībā sarežģītākajām krāsām – zaļā.

ZAĻĀ izstāde piedāvā ielūkoties Alekseja Naumova, Anitas Melderes, Kristīnas Keires, Māra Čačkas, Sauļus Dastikas, Vladimira Iļibajeva, Aijas Bāliņas, Ilzes Preisas, Ritas Blaževičas, Idas Grīnbergas, Jāņa Grīnberga, Kārļa Dannes, Laimdotas Junkaras, Gedimina Leskinoviča, Andreja Šulca, Jura Igara un Annas Svinsteres gleznās.

Pils galerijās atainots zaļās krāsas daudzveidīgais stāsts gan Ventspils vietējo mākslinieku darbos, gan Ventspils muzeja glezniecības plenēros radītajos.

Laika nogrieznis – vesels gadsimts, kurā darbi radīti, ir tikpat iespaidīgs, cik tonālās iespējamības, – sākot ar Idas Grīnbergas-Dinglingeres miniatūru un Jāņa Grīnberga suģestējošo ainavu (20.gs.sākums), beidzot ar 2019.gada glezniecības plenērā radīto zaļās krāsas triumfa uznācienu Māra Čačkas gleznu ciklā. Tieši šie autori, kurus šķir ne tikai laiks, bet arī izmantotā tehnika – eļļas glezniecība un augstspiedums eļļā uz audekla, ievada muzeja krājuma glezniecības izstādi. Maģiskas noskaņas jaušamas Kristīnas Keires, Jura Igara un Gedimina Leskinoviča vēsi tumšajās ainavās un ir saistoši ieraudzīt kā glezniecības plenēru dalībnieki – I.Preisa un S.Dastikas (LT) saskatījuši jūras daudzveidīgi zaļās nokrāsas. Zaļās krāsas mierinošā klātbūtne pilī būs skatāma no 2.jūnija līdz 16.jūlijam.

Foto: publicitātes foto