Ventspils muzejā, Livonijas ordeņa pilī sestdien, 10.februārī no 12.00-16.00 notiks Viduslaiku lasījumi par saistošām vēstures tēmām, bet kamēr vieni pils Kapitula zālē lasīs un klausīsies, citi varēs iepazīt viduslaiku amatnieku darbnīcas pils iekšpagalmā.

Piemēram, pētīt kā 15., 16.gs., tika darināti apavi Gunas Zommeres darbnīcā.

Guna Zommere ar vēsturisko apavu atdarinājumu izgatavošanu nodarbojas vairāk kā desmit gadus, par pamatinformāciju izmantojot atbilstoši laika periodam pieejamo gleznu, gravīru un zīmējumu reprodukcijas, Latvijas un ārvalstu muzeju krājumos glabāto arheoloģisko materiālu, specializētu literatūras izdevumus. Māksliniece apabsolvējusi Mākslas akadēmiju, ikdienā nodarbojas ar arhitektonisko zīmēšanu. G.Zommeres vēsturisko apavu atdarinājumi ir aplūkojami Cēsu pils muzejā, Bauskas pils muzejā, Ludzas novadpētniecības muzejā, Alūksnes muzejā, Traķu pils muzejā Lietuvā, kā arī privātās kolekcijās gan Latvijā, gan ārzemēs.

Viduslaiku lasījumu atbalsta VKKF.

Ieeja ar muzeja ieejas biļetēm – 3 eiro pieaugušajiem, 2 eiro studentiem, skolēniem, pensionāriem, uzrādot apliecību. Ģimenes biļete (diviem pieaugušajiem un 1-5 skolas vecuma bērniem) 6 eiro.

Guna Zommere darbībā