Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī sestdien, 10.februārī no 12-16 notiks Viduslaiku lasījumi par saistošām vēstures tēmām, bet kamēr vieni pils Kapitula zālē lasīs un klausīsies, citi varēs iepazīt viduslaiku amatnieku darbnīcas pils iekšpagalmā.

Piemēram, Viesturs Āboltiņš apmeklētājus iepazīstinās ar sīklietu meistara arodu, kas sākot ar 15. gadsimtu, ražīgi darinot modes nieciņus un aksesuārus, radīja pastāvīgu uz turīgāko publikas daļu orientētu tirgus nišu.

Vēsturisko rekonstrukciju meistara Viestura Āboltiņa no kaula, raga un koka darinātās lietas – ķemmītes, metamie kauliņi, rakstāmrīki, kāršu zīmējumu koka spiedogi ir atmiņā paliekoši sadzīves nieki, kas raksturo arī to lietotājus – Eiropas iedzīvotājus pirms vairāk kā pieciem gadsimtiem. Turklāt, Viestura valodīgums ir īpaša dāvana ieinteresētam klausītājam!

Viduslaiku lasījumu atbalsta VKKF.

Ieeja ar muzeja ieejas biļetēm – 3 eiro pieaugušajiem, 2 eiro studentiem, skolēniem, pensionāriem, uzrādot apliecību. Ģimenes biļete (diviem pieaugušajiem un 1-5 skolas vecuma bērniem) 6 eiro.

Viesturs Āboltiņš darbībā
Viestura Āboltiņa darinājumi