27.martā plkst.17. 30 Piejūras brīvdabas muzejā par laivu restaurāciju un koka laivām stāsta meistars Aigars Baiks

“Šis stāsts būs par koka laivām un amatniekiem, kas mācēja tās uzbūvēt. Amata nozīmīgumu apliecina gadiem glabātās, krātas laivas un zvejas kuģi Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā. Katra laiva glabā savdabīgu vēsturi“, stāsta Aigars Baiks, kopuzņēmuma OM Design un Yachtland līdzīpašnieks un meistars.

Patlaban Piejūras brīvdabas muzeja tik bagātīgā laivu un kuģīšu eksponātu kolekcija tiek atjaunota un restaurēta. Meistari strādā pie deviņiem muzeja eksponātiem. Pēc darbu pabeigšanas kuģīši no jauna atgūs savu svaigumu un šarmu. Bojātās koka daļas tiks nomainītas pret jaunām, metāla daļas atjaunotas un eļļas krāsu mirdzums spēs no jauna iemirdzēties saules staros.

“Seno koka kuģu un laivu būves tehnoloģiju izpētē 2012.gadā bijis tas gods izstudēt vēsturnieka un inženiera A. E. Zalstera zinātniskos darbus par koka laivu būvniecības principiem un paņēmieniem. Zinātnieks tos ir veltījis 12.gs. būvētajam Rīgas kuģi, cerībā kādreiz radīt šī kuģa rekonstrukciju. Līdzīgi gūta pieredze no vecmeistara J.Zīles, kurš uzbūvēja vikingu kuģi Indriķis”, dalās pieredzē Aigars Baiks, kas 27.martā plkst.17.30 iepazīstinās interesentus klātienē ar kuģu un laivu restaurācijas smalkumiem Piejūras brīvdabas muzejā.

Laivu restaurācija Piejūras brīvdabas muzejā notiek projekta “Vēsturisko zvejas laivu, kutera un seno burinieku priekšmetu atjaunošana un ekspozīcijas izveide” ietvaros, kuru paredzēts noslēgt 2018.gada vasaras beigās.

Vēstures otrdienā – ieeja bez maksas.

 

logo-EJZF