Projekta “Laivu nojumes būvniecība Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā” norise

Muzeja teritorijā tiek būvēta Latvijas brīvdabas muzejiem unikāla ekspozīcijas sastāvdaļa – arhitektoniski augstvērtīga laivu nojume, kurā paredzēts izvietot muzeja plašo zvejas līdzekļu klāstu  – 21 zvejas laivu un ar zvejniecību saistītus priekšmetus. Laivu nojumes tēls sekmīgi iekļausies esošajā muzeja ainavā, jo nesošie koka konstruktīvie elementi un celtnes atklāto fasāžu vertikālie risinājumi būs kā turpinājums apkārtējai videi – nojumei saplūstot ar kokiem.

Laivu nojumes būvdarbus veic SIA “Būvfirma INBUV”. Pagājušajā gadā tika veikti nepieciešamie zemes sagatavošanas darbi un izbūvēti laivu nojumes pamati. Visas nepieciešamās koka konstrukcijas tiek sagatavotas firmas kokapstrādes darbnīcā Kuldīgā.

Janvāra otrajā pusē, piedaloties laivu nojumes projekta autorei, arhitektei Ijai Rudzītei un Ventspils pilsētas galvenai arhitektei Daigai Dzedonei, tika saskaņoti nojumes koka detaļu un jumta toņi. Koka konstrukcijas tiek eļļotas un atbilstoši apstrādātas, februāra otrajā pusē plānots sākt to montāžu Piejūras brīvdabas muzejā.

Pasūtītāja funkcijas objektā veic Ventspils Komunālā pārvalde, būvuzraudzību nodrošina SIA “Firma L4”.

Laivu nojumes būvniecība tiek realizēta ar Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda (EJZF) finansējuma atbalstu.