Arī Ventspils muzejs piektdien, 25.maijā piedalīsies Ventspilī notiekošajā Brīvības ielas akcijā. No plkst.19.00 – 22.00 Brīvības ielas sākumā, pie Ventspils ģimnāzijas būs skatāma izstāde “Gūtšmitu nama CV” par šo pilsētai nozīmīgo ēku, kas atrodas Kuldīgas ielas sākumā un piedzīvojusi ne tikai 19.gs. beigu uzplaukumu, bet arī Latvijas Sarkanā Krusta biedrības Ventspils slimnīcu (1919), Brīvības cīņas pilsētā un LR pilsētas valdes laikus 20.gs. 20.gadu vidū. Izstādes gids – vēsturnieks Kaspars Puriņš.

Savukārt tālākajā Brīvības ielas posmā, pie Reņka dārza dīķiem, Kultūras centrs sadarbībā ar Ventspils muzeja Amatu māju izvērsīs Podnieku dumpi (19.00-22.00). Dīķi ir bijušās māla bedres, kas tika izmantotas ķieģeļu ražošanai vēl 19.gs. līdz pat 20.gs. sākumam, kad šajā apkārtnē pastāvēja Zēberga ķieģeļu ceplis. Vēl neilgu laiku pēc II pasaules kara (20.gs. 40.-50.gadi) darbojusies arī māla trauku ražotne. Arī apkārtējo ielu nosaukumi liecina par māla klātbūtni šajā pilsētas daļā – Māla un Ķieģeļu ielas. Pat Vidumupītes posms šajā apkārtnē reiz bijis Ziegelbach (Ķieģeļu strauts).

Podnieku dumpī darbosies podnieks Jānis Kupčs (Ventspils) un keramiķe Antra Mazika (Liepāja), būs iespēja pirkt podiņus un izmēģināt t.s. kājas virpu, varēs darināt podus arī pēc akmens laikmeta metodes – lipinot. Savukārt dzintara sējēja un zīmola “Noķerts Liepājā” veidotāja Ilze Vainovska ļaus katram pašam izmēģināt mezglu maģijas pamatus, sienot veiksmes, zalkša vai mīlestības mezglu. Ilze gatava iesiet arī katra paša atrasto dzintaru vai akmeni, lai veiksme nepazūd pat Podnieku dumpī.