Šogad jau otro gadu Latvijas muzeju biedrība un Latvijas muzeji aicināja vasarā piedalīties akcijā – apmeklēt muzejus, un sociālajos tīklos publicēt fotogrāfijas ar komentāriem un mirkļbirku #apcelolatvijasmuzejus.

Vasarā, no 5.jūnija līdz 31.augustam, Latvijas muzeju biedrība aicināja apmeklēt muzejus – lielus un mazus, tuvākus un tālākus, dažādu nozaru un pilsētu. Lai piedalītos konkursā, dalībniekam bija nepieciešams profils sociālajā tīklā Facebook vai Instagram.  Apmeklējot kādu no muzejiem, dalībniekam sava  profila laika līnijā bija jāievieto fotogrāfija no apmeklētā muzeja un noteikti jāpievieno mirkļbirka #apcelolatvijasmuzejus.

Akcijā iesaistījās 41 dalībnieks, kopā apmeklējot muzejus 157 reizes. Tika apmeklēti 88 muzeji visos Latvijas reģionos. Akcijas laikā visvairāk apmeklēti: Latvijas Kara muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Latvijas Dabas muzejs, Krišjāņa Barona muzejs, Imanta Ziedoņa muzejs un Liepājas muzejs.

Ventspils muzejs akcijā piedalījās ar specbalvu – Ventspils muzeja izdevumu – Ingrīdas Štrumfas “Ventspils grāmatu. Senie laiki. Ordeņlaiki. Hercogistes laiki. Cara laiki”, kas kopā ar Latvijas Muzeju biedrības specbalvu – termokrūzei tiek piešķirta Artai Jomai, kura akcijas laikā muzejus iemūžinājusi skaistās fotogrāfijās.

 

Ventspils muzejs pēc Latvijas muzeju biedrības materiāliem