Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, līdz ar Ventspils muzeja krājuma izstādi “Caur puķēm jeb kā kurzemnieki ziedu ornamentus iemīlēja” uzzied vasara.

Ventspils muzeja krājuma izstādē “Caur puķēm jeb kā kurzemnieki ziedu ornamentus iemīlēja” ir iespēja palūkoties uz muzeja vērtībām no cita, vasarīga skatu punkta. Izstādē eksponēts plašs priekšmetu klāsts, sākot ar ziedu motīviem rotātiem arheoloģiskajiem atradumiem, etnogrāfisko mantojumu, otējumiem (apgleznojumi uz pūralādēm) un beidzot ar mūsdienu mākslinieku veikumu, piedaloties Ventspils muzeja plenēros. Caur puķēm var izteikt kādu noslēpumu un var atzīties jūtās. Tuvojoties pilsētas 730.gadiem, šī izstāde ir atzīšanās mīlestībā Ventspilij.

Vēloties kādu lietu izgreznot, visbiežāk amatnieki izvēlas ornamentus. Ventspils muzeja krājumā esošajā arheoloģiskajā materiālā, iespējams izsekot tam, kā abstrahēti līniju ritmi un ģeometriskas figūras gadsimtu gaitā transformējas augu un ziedu motīvos. Arī etnogrāfiskā mantojuma lietas – tautastērpi, rotas un cimdi savus sākotnējos rotājumus smeļ rakstos, kas gadsimtu gaitā “apaug” ziediem.

Izstādē “Caur puķēm” eksponēti vairāk kā 80 Ventspils muzeja krājuma priekšmeti, kuros parādās ziedu motīvs.

Izstādē ieeja ar muzeja biļetēm. Ziedi muzejā apmeklētājus priecēs līdz 17.septembrim.