Kad pilsētas ielās parādās skolasbērni, atklājas, ka ielas var būt pilnas, priecīgas un krāsainas. Tieši tāds nolūks bija eksponēt Ventspils muzeja bagātīgo mākslas krājumu, tematiski iekļaujot to “Pilsētas ielās”.

Ventspils muzejs šajā izstādē var lepoties ar izcilu mākslinieku darbiem, – Livonijas ordeņa pils galerijās var ieraudzīt ventspilnieka Jāņa Ferdinanda Tīdemaņa (1897-1964) gleznas, kas muzeja krājumā nonākušas pirms dažiem gadiem, Kārļa Dannes (1909-1939) Ventspils redzējumus, latviešu glezniecības klasiķu Jāzepa Pīgožņa (1934-2014) un Jāņa Zemīša (1940-2008) pilsētvides skatus, kā arī Ventspils urbānista Vladimira Iļibajeva ilggadīgos  gleznieciskos vērojumus un novadnieces Laimdotas Junkaras košo “Ventspils vitrāžu”. Īpaši krāšņs ir Ventspils muzeja glezniecības plenēru dalībnieku pienesums pilsētvides tēmai, kas uzkrāts vienpadsmit norises gados. Ventspils Ostgala vērtības saskatījuši gan viesi no Lietuvas un Ukrainas, gan pazīstamie mūsdienu latviešu mākslinieki – Anita Meldere, Andris Vītoliņš, Roberts Muzis, Kārlis Siliņš, Signe Vanadziņa, Andrejs Severetņikovs, Elga Grīnvalde, Patrīcija Brekte un Neonilla Medvedeva.

Izstāde skatāma līdz 23.septembrim.