Ventspils muzeja Amatu mājā no 9.-19.oktobrim norisinās Starptautiskais mazo formu keramikas simpozijs Navigācija XIII. Keramikas simpozija dalībnieki strādā Amatu mājas Podnieka darbnīcā, simpozija kurators ir Jānis Kupčs, simpozija norisi atbalsta Ventspils valstspilsēta, Valsts kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģiona kultūras programma. Keramikas simpozijs Navigācija norisinās jau trīspadsmito reizi, simpozijā piedalās tikai profesionāli mākslinieki un tradicionāli arī kāds Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļas ieteiktais students. Šogad simpozijā piedalās – Keite Melle (LV), Agnese Sunepa (LV), Viktorija Maroti (HU) un Katarzyna Misciur (DN). Saskaņā ar simpozija nolikumu, vienu no simpozija laikā radītajiem mākslas darbiem, mākslinieki nodod Ventspils muzeja Mākslas krājumam. Ventspils muzejā veidojas unikāla mūsdienu keramikas kolekcija, kurā šobrīd atrodas Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Francijas, Polijas mākslinieku vairāk kā 70 mākslas darbi.

Simpozijā strādā arī poļu izcelsmes keramiķe Katažina Misciura (Katarzyna Misciur) no Dānijas. Māksliniece ieguvusi gan maģistra grādu keramikas un stikla rekonstrukcijā un restaurācijā, gan keramikas dizaina jomā Vraclavas Mākslas akadēmijā absolvējot divas fakultātes (Ceramic Design (2012), Restoration and Reconstruction of Ceramics and Glass (2016), The Eugeniusz Geppert Academy of Fine Arts in Wrocław, Poland). Katažina galvenokārt darbojas keramikas mākslas jomā, jau kopš 2005.gada aktīvi piedaloties simpozijos Polijā, Čehijā, Igaunijā un Dānijā. Pēdējā arī notikušas trīs nozīmīgas personālizstādes.

Katažina izstrādājusi savu māksliniecisko paņēmienu, kas ļauj radīt daudzveidīgus skulpturālus objektus. Tie ir miniatūri porcelāna namiņi, kas līdzīgi molekulāriem savienojumiem rada gan cilvēciskus tēlus, gan ieņem palmu formas. Arī Ventspils keramikas simpozijā Navigācija, Katažina Misciura turpina attīstīt porcelāna pilsētu – noslēgto pasauļu tēmu.

Simpozija izstādes atklāšana 19.oktobrī 17:00 Ventspils Amatu mājā, Skolas ielā 3.

Katarzyna Miściur_4_2022_Palm Trees
Katarzyna Miściur_2_2020_Pink Palm Tree