Ventspils muzejs iepazīstina ar Starptautiskā mazo formu keramikas simpozija Navigācija XIII dalībniekiem: Agnese Sunepa

Ventspils muzeja Amatu mājā no 9.-19.oktobrim norisinās Starptautiskais mazo formu keramikas simpozijs Navigācija XIII. Keramikas simpozija dalībnieki strādā Amatu mājas Podnieka darbnīcā, simpozija kurators ir Jānis Kupčs, simpozija norisi atbalsta Ventspils valstspilsēta, Valsts kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģiona kultūras programma. Keramikas simpozijs Navigācija norisinās jau trīspadsmito reizi, simpozijā piedalās tikai profesionāli mākslinieki un tradicionāli arī kāds Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļas ieteiktais students. Šogad simpozijā piedalās – Keite Melle (LV), Agnese Sunepa (LV), Viktorija Maroti (HU) un Katarzyna Misciur (DN). Saskaņā ar simpozija nolikumu, vienu no simpozija laikā radītajiem mākslas darbiem, mākslinieki nodod Ventspils muzeja Mākslas krājumam. Ventspils muzejā veidojas unikāla mūsdienu keramikas kolekcija, kurā šobrīd atrodas Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Francijas, Polijas mākslinieku vairāk kā 70 mākslas darbi.

Viena no simpozija dalībniecēm ir ar īpašu plastikas talantu apveltītā Agnese Sunepa, kas simpozijā Navigācija piedalās otro reizi. Agnese Sunepa absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas apakšnozari, izveidojusi zīmolu GAIJA jewelry (2016),  RA CERAMIC & ART STUDIO keramikas darbnīcu (2020) un kopš 2021.gada iraktīva Saldus Mākslas skolas pasniedzēja un jau paguvusi organizēt keramikas simpoziju KUR Saldū (2022-2023). Agnese vairākkārt piedalījusies Marka Rotko muzeja organizētajos keramikas simpozijos un Pētera Martinsona balvas konkursizstādēs.

Mākslinieces radītie tēli dzīvo kādā starptelpā starp dabai draudzīgu animāciju un māksliniecisko realitāti. Šķiet, Sunepas radošās izpausmes ir radījušas savu īpašo faunu, kas nēsā naivi komiskā masku, nereti tikai darbu nosaukumos atklājot savu patieso  “seju” un ieceri.

Simpozija izstādes atklāšana 19.oktobrī 17:00 Ventspils Amatu mājā, Skolas ielā 3.

Agnese Sunepa darba procesā
A. Sunepa, “Zvaigžņu putekļi”
A. Sunepa, “Rīts”
A. Sunepa, Vērotājs