Māksliniece Ilze Emse-Grīnberga darbojas ne tikai keramikā, bet arī animācijā un grāmatu ilustrācijas jomā, turklāt sekmīgi. Ilzes idejas un tēli darbojas animācijas filmās „Raganas poga” (2005) un „Burvīga diena” (2010) u.c. projektos. Ventspils muzeja keramikas simpozijā Navigācija Ilze piedalās otro reizi, kopš 2009.gada Ventspils muzeja mākslas krātuvi rotā Ilzes radītā “Nāriņa”- simpātiski absurdais roņa – nāriņas tēls. Izstādēs Ilze piedalās kopš 1989. gada, iegūts humanitāro zinātņu grāds mākslā, absolvēta Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļa, diplomdarbs “Totēmi” tapis leģendārā Latvijas keramiķa Pētera Martinsona vadībā, papildinājusies Humbolta Universitātes Keramikas un grafikas nodaļā (Kalifornija, ASV). Ilze Emse-Grīnberga par nozīmīgākajām izstādēm savā radošajā darbībā min dalību  izstādēs “Navigācijas  vienpadsmit sezonas”, (2019, Ventspils muzejs), “Pamati’ (2019), “Memory box”, (2017, Daugavpils M.Rotko mākslas centrs), “The mirror Musée de Carouge” (2017), “Keramik Europe Westerwaldprice” (2014), Bornholm European ceramic context (2010). Personālizstādes notikušas Latvijā,  Lietuvā,  Igaunijā,  Zviedrijā un Somijā.

Ilzes Emses-Grīnbergas darbi pasaulē  atrodas Porcelain Museum Walbrzych (Polija), Civic Art Gallery (Panevezys, Lietuva), Keramikmuseum Westerwald (Vācija), A.I.R.Vallauris (Francija), Salacgrīvas muzejā,  Madonas muzejā, Rīgas Porcelāna Muzejā, VARAM Rīgā; Ventspils muzejā un Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī un privātkolekcijās.

“Regulāra savas radošās komforta zonas pārkāpšana ļauj saglabāt arī veselīgāku interesi par dzīves procesiem,” tā I.Emse-Grīnberga.

Starptautiskais mazo formu keramikas simpozijs Navigācija notiek kopš 2009.gada, šīgada simpozija norisi atbalsta VKKF un Ventspils pilsēta, simpozija kurators ir mākslinieks Jānis Kupčs. Noslēdzoties simpozijam, kas norisinās no 20.-30.novembrim, katrs mākslinieks vienu darbu dāvina Ventspils muzeja mākslas kolekcijai un šie darbi arī no 1.decembra būs apskatāmi ekspresizstādē Amatu mājā, Skolas ielā 3.