Divas nedēļas Ventspils muzejā stažējās Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja restaurators Dmitrijs Gordijenko. Ar savu pieredzi un zināšanām ar viņu dalījās pieredzējusī restauratore, Ventspils muzeja Restaurācijas nodaļas vadītāja Anita Burkovska.

Dmitrijs apguva dzelzs un bronzas arheoloģisko priekšmetu restaurāciju. A. Burkovskas vadībā tika veikta konservācija un restaurācija vairākām Ventspils muzeja senlietām, tai skaitā, piemēram, platasmens cirvim un  sleņģenes fragmentam.

D.Gordijenko Ventspils muzejā stažējās jau otro reizi. Viņš atzīst, ka Ventspils muzejā var iegūt vērtīgas zināšanas, kas ceļ viņa kvalifikācijas līmeni.

Dmitrijs restaurāciju mācījies Rīgas Celtniecības koledžā. Viņš stāsta, ka izvēlējies šādu profesiju, jo vienmēr paticis kaut ko darīt praktiski, paveikt ko pašam ar savām rokām. Sākumā gan domājis, ka viņš būs koka restaurators, tomēr pēc 1. kursa sapratis, ka viņa īstais materiāls būs metāls, jo ar to darboties esot interesantāk.

Taču koledžā tieši arheoloģisko priekšmetu restaurācija ir mācīta pavisam nedaudz, tāpēc viņš ir gandarīts, ka ir šāda iespēja mācīties no tādiem pieredzējušiem meistariem kā A.Burkovska.

Stažēšanās laikā Dmitrijs guva ieskatu arī 18.-19. gadsimta Krievijas impērijas vara monētu konservācijas un restaurācijas pamatprincipos.

Tāpat D.Gordijenko bija iespēja apmeklēt jauno Piejūras brīvdabas muzeja ēku, kurā viņš iepazinās ar tajā izveidoto ekspozīciju, jaunajām restaurācijas darbnīcām un tajās esošajām iekārtām, kā arī citām muzeja darbinieku darba telpām.

Dmitrijs Gordijenko un Anita Burkovska Ventspils muzeja restaurācijas darbnīcā.