Ventspils muzejs Lieldienu brīvdienās piedāvā vairākas lieliskas izstādes Livonijas ordeņa pilī, Lieldienu svinēšanu Piejūras brīvdabas muzejā un Baltā galdauta aušanu Amatu mājā!

Livonijas ordeņa pilī (Jāņa iela 17) vēl tikai līdz 31.martam apskatāma izcilā latviešu mākslinieka un mākslas zinātnieka Imanta Lancmaņa gleznu izstāde “Fragmenti”, pils galerijās eksponēti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Zuzānu kolekcijas, autora un privātās kolekcijas. Lai arī izstāde sniedz tikai nelielu ieskatu mākslinieka radošajā darbībā, tomēr eksponētie darbi – ainavas, klusās dabas un kompozīcijas ir sava veida koncentrāts un Imanta Lancmaņa mākslas maģija šeit darbojas.

Livonijas ordeņa pils Mazajā izstāžu zālē skatāma jauna izstāde “Ventspils muzeja jaunieguvumi 2022-2023”.Šeit eksponēta neliela daļa no muzeja divu gadu laikā iegūtajiem ar pilsētas un novada vēsturi saistītajiem priekšmetiem, lasāmi dzimtu stāsti un vēsturnieku pētījumi. Viens  no neparastākajiem jaunieguvumiem ir zivju ratiņi, kas izmantoti 20.gs. I pusē, lai no laivām ērtāk pārvietotu lomu uz tirgu vai savu virtuvi, tuvāk pannai.

Pils izstāžu zālē iespējama pastaiga laikā, atverot “Ventspilnieces drēbju skapi 20.gs. 50.-80.gados”, var atklāt gan vēl nezināmo par padomju laika sieviešu brīnumaino spēju no nekā radīt sev modernu apģērbu, detalizētos Ventspils šuvēju stāstus un, protams, atpazīt savu mammu un vecmāmiņu kleitas, kurpes, somiņas, pat smaržu flakonus!

Amatu mājā (Skolas ielā 3) no 28.marta līdz 30.martam Audēju darbnīcā būs vienreizēja iespēja piedalīties akcijā “Nāc un ieaud!” kopīgā Baltā galdauta aušanā,ko 4.maijā klās uz galda Ventspils Kultūras centrs. Aušanas akcija turpināsies līdz pat 28.aprīlim. Amatu mājā skatāma arī Andras Sproģes iedvesmojošā gleznu un tērpu izstāde ”Sieviete, Dieviete, Māte, Jūra”.

Priecīgu Lieldienu izkustēšanos sola Piejūras brīvdabas muzejs, jo svētdien, 31.martā jau sākot no 11.00 līdz 17.00 muzejā notiks Amatnieku tirgus (pieteikušies vairāk kā 50 tirgotāji!), varēs krāsot olas lielajā muzeja katlā, skriet trakas stafetes kā zaķi, fotografēties kopā un atsevišķi ar Gaili, pūst milzu burbuļus,  modināt putnus Lībiešu sētā, jāt ar zirgiem un braukt ar Mazbānīti. No 12.00 līdz 16.00 visi Lieldienu svinētāji aicināti klausīties un lūkot svētku programmu pie Vējdzirnavām, kur uzstāsies jauktais koris “Cantabile”, dziesmu ansamblis “Ventiņ’”, duets “Tutti Frutti” un viena no pazīstamākajām romantiski smeldzīgo melodiju grupām “Tērvete “.

Ieeja muzejā ar muzeja ieejas biļetēm, skatīt, muzejs.ventspils.lv