Nu, visi desmit ir akurāt!

Ventspils muzeja sadarbības projekta “Radīts muzejā” desmitā izstāde atvērta

Ventspils muzejs spēj iedvesmot jauniešus radošam darbam, turklāt, ilgākā laika posmā, jo šogad var svinēt Ventspils muzeja un Ventspils skolu mājturības skolotāju sadarbības projekta “Radīts muzejā” desmitgadi ar Balto izstādi, kurā piedalās 91 autors un arī skolotāji – Jonika Tērvide, Anita Ozoliņa, Olga Jakubčonoka, Olga Maranika, Inita Kačevska-Brante, Viktorija Kurdjakova un Ieviņa Ziemane.

Viss sākās 2011.gadā, kad Livonijas ordeņa pilī notika tekstilmākslinieces Edītes Pauls- Vīgneres izstāde “No volāniem …līdz volāniem”, kas uzrunāja daudzus muzeja apmeklētājus. Muzejpedagoģijas nodarbību piedāvājumā bija uzdevums iepazīt mākslinieces daiļradi, iedvesmoties no tekstilmozaīkas darbiem un radīt savus darbus no līdzīgiem materiāliem, ko bija izmantojusi tekstilmāksliniece.

Radītie darbi pārsteidza un, pateicoties 1.ģimnāzijas skolotājai Jonikai Tērvidei, kas tolaik vadīja Ventspils skolu mājturības skolotāju metodisko apvienību, radās ideja par ikgadēju sadarbības projektu – skolēnu darbu izstādi katra mācību gada beigās. Ventspils muzeja ekspozīcija un modes vēstures tēmām veltītās izstādes vairāku gadu garumā iedvesmoja projektu “Radīts muzejā”.  Vairākkārt projekts ticis prezentēts, kā veiksmīgs skolu un muzeja sadarbības veids, kas izpelnījies gan pašmāju, gan starptautisku interesentu atzinību.

Neraugoties uz attālināto mācību procesu, sadarbības komanda skola-muzejs neatkāpās no jubilejas BALTĀS izstādes un muzeja izglītības centrā realizēta iecerētā tēma par baltās krāsas darbiem. Īpašs notikums šajā projektā ir vairāki jauniešu kopdarbi, tai skaitā arī puišu līdzdalību izstādē. Ventspils muzejs pateicas visiem Ventspils skolu skolotājiem un viņu audzēkņiem, kas raduši iespēju un vēlmi darboties un īpaši –  Centra sākumskolas mājturības un tehnoloģiju skolotājam  Jurim Viļamam un viņa audzēkņiem.

Gaidīsim Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils Izglītības centrā, Baltajā izstādē! Izstāde skatāma līdz 12. septembrim.