Viļņā, Lietuvas Nacionālajā muzejā no 29. septembra līdz 1. oktobrim notika 12. Baltijas valstu restauratoru triennāle “PĒTĪJUMI. DILEMMAS. Risinājumi.” Triennāli, kurā piedalījās arī Ventspils muzeja restauratori ar pētījumu posteriem, organizē Lietuvas mākslas muzeja Restaurācijas centrs (Pranas Gudynas Restoration Centre).

Ventspils muzeja restauratore Anita Burkovska, sadarbībā ar ķīmiķi Mg. Sc. Chem. Indru Tuņu veica pētījumu “Svina/alvas ripas saktu izpēte un restaurācija”, kurā apskatīts unikālo ripas saktu restaurācijas process un pētīts to ķīmiskais sastāvs. 15.gs. saktas, kas ir ievērojamas ar savu izmēru – diametrā apm.15cm, kā arī ar izvēlēto materiālu – pārsvarā svins un alva, atrastas 2005.gada arheoloģisko izrakumu laikā Puzes Lejaskroga kapsētā.

Restauratore Ineta Niedola (t.s. stenda referāta) vizuālajā materiālā iepazīstina ar “VEB Schiffslaternenwerk Ueckermunde” signāllukturu restaurāciju un izpēti. Ventspils muzejā ir bagātīga kuģu un laivu lukturu kolekcija, kas lielākoties ir “VEB Schiffslaternenwerk Ueckermunde” (Vācija) 20.gs. 60.-70. gados rūpnieciski ražotie kuģu petrolejas lukturi. Lukturi,  savā darba dzīves laikā, vairākas reizes pārkrāsoti un to restaurācija ir laba meistara darba apliecinājums. https://bit.ly/2YbTYEs