Ventspils muzeja krājumā nesen nonācis kādas īpašas ēkas karogs.

Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīcijā kopš 2009.gada atrodas 19.gs. dzīvojamā ēka  Smiltnieki, kas tika pārvietota no Pārventas Tārgales ielas uz muzeju. Smiltnieki ir raksturīgs 19.gs. mazpilsētas apbūves piemērs, kas nemainītā veidolā saglabājies līdz pat mūsu dienām. Arī pati ēkas saimniece – Valentīna Žūka bija īpašs cilvēks, kas dzimtas mājā un saimniekošanas paradumos bija radījusi savu harmonisko pasauli. No Smiltnieku māju saimnieces Valentīnas Žūkas stāstījuma raidījuma Province dokumentālajai filmai (aut.H.Beķeris): “Kā toreiz, 1936.gadā karogu nopirka, tā vēl tagad lietoju. Un kā to karogu glabāja! Padomju laikos. Man bija tāds vecs kartupeļu maiss, liels, caurs vēl, ietinu karogu galdautā, sastiprināju ar saspraudēm, ieliku vēl zāli, pavilku pa tiem caurumiem ārā. Uzlēju drusku ūdeni tam maisam un pārliku pār veļas striķi. Kratīšana bija vairākas reizes, bet karogu neatrada!”

Saimnieces Valentīnas Žūkas dēls Jānis Žūka 2021.gada nogalē karogu uzdāvināja Ventspils muzejam. Karogam vēl nepieciešama restaurācija, tas šūts no smalka vilnas auduma. Kad 85 gadus piedzīvojušais sarkanbaltsarkanais brīvības simbols tiks restaurēts, tas atradīs savu godpilno vietu Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīcijā.