Šogad Ventspils muzejs vēstures mīļotājus patriotisko svētku laikā priecēs ar vairākiem stāstiem un liecībām no muzeja krājuma. Pirmais stāsts lai stāsta, kā nosargāt to, ko sargāt nav ļauts, kā nosargāt Latviju, kad tiek darīts viss, lai par to aizmirstu, un kas ir tie cilvēki, kas to uzdrīkstas.

Ventspils muzeja krājumā atrodas vairāki zīmīgi mūsu valsts karogi. Viens no tādiem ir Latvijas Republikas valsts karogs, kas lietots Ventspils Valsts arodskolā 1930.-1940. gados. Karogu bija saglabājusi skolas direktora Nikolaja Cimmermaņa ģimene. Padomju laikus vilnas auduma karogs pārdzīvoja iešūts spilvenā.

Par arodskolas direktoru Nikolajs Cimmermanis bija neilgu laiku – no 1944. -1947. gadam. Dzimis 1895.gada 8. jūlijā, miris 1976. gada 19.  septembrī. Apbedīts Kantsona kapos Ventspilī. Beidzis Latvijas Universitāti, Mehānikas fakultāti – ieguvis inženiera mehāniķa grādu un -1935. gada 20. augustā pieņemts darbā par skolotāju Ventspils Valsts komercskolā un arodu skolā.

Tuvojoties 2. pasaules kara frontes līnijai, 1944. gadā bēgļu gaitās devās liela daļa Ventspils Valsts arodskolas skolnieku un skolotāju, viņiem līdzi—arī toreizējais skolas direktors J.Lūkins ar ģimeni. Skolas vadību bija spiests uzņemties mašīnbūves priekšmetu skolotājs Nikolajs Cimmermanis. 1947. gada vasarā skolu slēdza.

Valsts Ventspils arodskola. Attēls no Ventspils muzeja krājuma.