Ventspils novadā Jūrkalnes tautas namā jūlijā tika atklāta ceļojošā multimediālā izstāde “Tautasdziesmu teicējas. 1991.”, kurā dokumentētās teicējas, tostarp jūrkalniete Marija Lācis (1904–1997) un līdztekus multimediālām liecībām, izstādē eksponētas arī atsevišķas, ar teicējām saistītas lietas, piemēram, no Ventspils muzeja krājuma izstādē ieceļojušas Marijas Lācis adītās zeķes, prievīte un cimdi, kurus teicēja darinājusi 20.gs. 30.gados.

Priekšmeti muzejā nonākuši pēc 1972.gada 25.-29.septembrī notikušās Ventspils muzeja etnogrāfiskās ekspedīcijas, viesojoties Marijas un viņas brāļa Augusta Lācis mājā Gatvesgalos. Ekspedīcijas dienasgrāmatā var izlasīt sekojošo: “Ļoti tīra māja. Marija sabiedriska, dziedājusi pirms un pēc kara (II pasaules kara), piedalījusies pirms kara Rīgā, Dziesmu svētkos. Vairums krāsu visiem Marijas darinājumiem pirktas “no žīdiem uz lotēm”(7,5gr), bet tumši zila krāsa iegūta dziju krāsojot mīzalos, vēlāk kodināta aitu mēslos”. Iegūtās zeķes vilktas pie suitu tērpa, bet par raibajiem dūraiņiem ekspedīcijas pierakstos teikts, ka tie esot no t.s. “bēru pūra” un tādus, ja aizgājēja bijusi sieviete, atnes t.s.  pātarniekam (aplasītājam vai izvadītājam bērēs) un “arī visiem zārka nesējiem, kas tos uzvelk zārku ielaižot kapā, pēc kam cimdus atdod atpakaļ piederīgajiem”.

Attēli no VM 1972.gada ekspedīcijas, skanēti krāsu diapozitīvi, fotogrāfs – Edvīns Beihmanis, attēlos Marija Lācis suitu tērpā