Ventspils muzejs divpadsmito reizi pulcē gleznotājus radošam darbam plenērā, kas norisinās Ventspils pilsētvidē no 20.septembra līdz 26.septembrim. Šogad plenērā piedalās Latvijā pazīstami mākslinieki – Anita Meldere, Gita Šmite, Andra Otto -Hvoinska, Kārlis Siliņš un Andrejs Severetņikovs. Pēc tradīcijas plenērā tiek aicināts piedalīties arī kāds no vietējiem māksliniekiem, un šogad tā ir Maruta Eistere.

Maruta Eistere (1978) samērā nesen (kopš 2019.gada) no liepājnieces kļuvusi par ventspilnieci. Topošajai māksliniecei bijušas trīs personālizstādes Jelgavā, Rīgā un Liepājā. Maruta vairākkārt piedalījusies starptautiskajos plenērā (“Pilsēta un jūra”, “Mūzu hepenings”, “Liepājas marīna”, Liepājā (2002-2020). Liepājas konkursizstādē “Portrets” saņēmusi GRAND PRIX (2004), piedalījusies konkursā “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”(2018). Ar Liepājas Leļļu teātri sadarbojusies scenogrāfijas jomā (“Meitene ar sērkociņiem” (2014) un “Kā zvēri Pēterīti pārmācīja” (2017)).

Māksliniece Maruta Eistere (foto Sandra Ūpe Vage)

Mācījusies Liepājas Mākslas vidusskolā, pedagoģiju studējusi Lauksaimniecības Universitātē un Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, kur šajā jomā iegūts maģistra grāds. Patlaban Maruta Eistere pārzin Ventspils muzeja sabiedriskās attiecības un, kā visu, dara to talantīgi. Glezniecībā Marutu saista gaismēnas ainavās un Ventspils gleznošanas plenērs noteikti būs pozitīva pieredze tālākiem mērķiem mākslā.

Maruta Eistere.Priežu līgotnes, akrils, audekls, 2016
Maruta Eistere.