Ventspils muzejs divpadsmito reizi pulcē gleznotājus radošam darbam plenērā, kas norisinās Ventspils pilsētvidē no 20.septembra līdz 26.septembrim. Šogad plenērā piedalās Latvijā pazīstami mākslinieki – Anita Meldere, Gita Šmite, Andra Otto -Hvoinska, Kārlis Siliņš un Andrejs Severetņikovs, vietējos māksliniekus pārstāv Maruta Eistere. Plenēra kuratore, sadarbībā ar Ventspils muzeju, ir māksliniece Sarmīte Caune. Plenēram noslēdzoties, Ventspils muzeja mākslas krātuve tiek papildināta ar katra plenēra dalībnieka vienu dāvinājumu.
Īpašs plenēra viesis ir mākslinieks Andrejs Severetņikovs (1962), – beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju (1993), strādā kā brīvmākslinieks dažādos žanros. Īpašs tāpēc, ka ir patiešām īsts plenēra gleznotājs.

Mākslinieks Andrejs Severetņikovs

Māksliniekam tuva ir arī klusā daba, figurālas kompozīcijas, ainavas un portreti. Ražīgs autors, – ik gadu rada jaunu personālizstādi. Stilistiski tuvākais izpausmes veids ir klasiskais reālisms, kas Severetņikova gadījumā sasniedz magnetizējošu iespaidu. Andris Teikmanis par mākslinieku rakstījis: “Andrejs Severetņikovs – reālists postreālisma laikmetā. Andreja Severetņikova glezniecība uzskatāmi ilustrē realitātes noslēpumu meklējums. Viņa glezniecība ir godprātīga un vīrišķīga reālistisko tradīciju kopšana. Gleznošana māksliniekam ir ne vien izdzīvošanas līdzeklis, produktu ražošanas veids, bet arī pasaules izzināšanas stratēģijas pamats.” Gleznotāja redzējumā Ventspils ainava iegūst koncentrāta spēku, – pelēkās kāpas smiltsērkšķi rīta gaismā, Piedzīvojumu kalns lietus dūmakā kā atsauce uz Japānu un, protams, priežu motīvi dažādos gaismas mirkļos.