25.decembrī Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā notika Mazbānīša Ziemassvētki. Pasākumu apmeklēja 1090 apmeklētāji, kas ir gandrīz uz pusi vairāk nekā pagājušajā gadā.

Piejūras brīvdabas muzejā Ziemassvētku laiks ir ļoti īpašs, jo šajā laikā muzeja skaļākais un brīnišķīgākais eksponāts – Mazbānītis tiek izpušķots ar lampiņu virtenēm un ikviens svētku apmeklētājs kā Ziemassvētku dāvanu saņēma vienu bezmaksas braucienu.

Par rotaļām, konkursiem, spēlēm, mīklām un dziesmām rūpējās amatierteātris “Ugāles Drāma”. Svētku viesi tika izklaidēti gan Mazbānītī, gan stacijā. Pasākumu vadīja un skaisti izdziedāja svētku dziesmas – Madara Grēgere.

Bija arī radošās darbnīcas un  pie Smiltiņu ģimenes Lībiešu sētā varēja cienāties ar Jēra zupu, bet pie kalēja Aināra Ruļļa smēdē – izliet laimi. Apmeklētājiem bija pieejams arī neliels Ziemassvētku tirdziņš un Piejūras brīvdabas muzeja ainavu rotāja zirdziņi no jātnieku kluba “Demora”.

Svētkus noslēdza Ziemassvētku koncerts Lielirbes baptistu lūgšanu namā, kur piedalījās koris “Līvzeme”, vadītāja Astra Plostniece, un PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas pūšamo instrumentu nodaļas bērnu skolas audzēkņi.