Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17 no 21.septembra līdz 30. oktobrim būs apskatāma vaska figūru kolekcija no Holandes, Beļģijas un Sanktpēterburgas privātkolekcijām, kurā daudzi atpazīs gan vēsturiskus personāžus, gan tēlus no iemīļotām Holivudas filmām.

Ventspilniekiem šī būs lieliska iespēja apskatīt apbrīnojami reālistiskas vēsturisku personību un leģendāru varoņu figūras. Kuplā skaitā pārstāvēti arī populāri tēli no animācijas un fantastikas žanra kino filmām, kas noteikti ieinteresēs jaunākos muzeja apmeklētājus.

Vaska figūru izstādē varēs apskatīt senatnes dižgarus un pārliecināties, vai skaistā Atēna – sengrieķu kara un gudrības dieviete, atbilst ikviena iedomām. Renesanses mākslinieks Leonardo da Vinči šajā izstādē būs līdzās savai Džokondai, bet pasaules vēsturē pazīstamie valstsvīri un karavadoņi – Čingishans, Napoleons Bonaparts, Krievijas cari Ivans Bargais un Pēteri I būs sastopami vienā laika joslā. Aci pret aci varēs satikt arī noslēpumainākos no fantastikas žanra filmu “Zvaigžņu karu” un “Karību jūras pirātu” tēliem.

Izstādes kurators Armens Arutjunjans atzīmē, ka vaska figūras ir veidotas ārkārtīgi rūpīgi, ievērojot vēsturisko precizitāti, apkopojot un izmantojot informāciju no dažādiem avotiem.

21.septembrī plkst.14 notiks izstādes atklāšana un izstādes kurators Armens Arutjunjans iepazīstinās mediju pārstāvjus ar savu kolekciju. Izstādes atklāšanā ieeja ar biļetēm.

Izstādes ieejas maksas: skolēniem, studentiem, pensionāriem – EUR 3; pieaugušajiem – 4 EUR; ģimenes biļete (2pieaug.+2 skolēni) – 11 EUR; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.