13.novembrī plkst.13.00 jūrkalnietis Guntis Niedoliņš H.Dorbes muzejā stāstīs par savām izgatavotajām koklēm.

Rakstnieka Herberta Dorbes vāktajos etnogrāfiskajos priekšmetos, kas glabājas Livonijas ordeņa pilī, atrodas sena kokle. Smeļoties iedvesmu un vēloties izzināt kokles izgatavošanas procesu, H.Dorbes muzejs Latvijas jubilejas nedēļā aicina interesentus uz sarunu ar Gunti Niedoliņu  par Ventspils pusē tapušām koklēm.

Gunta Niedoliņa   aicinājums ir amatniecība. Viņam Jūrkalnes  “Straumēnos”  ierīkota galdnieka darbnīca, kurā meistars gatavo   koka rotaļlietas, mēbeles, interjera priekšmetus un karotes. Pirms diviem gadiem Guntis sācis gatavot arī kokles. Vispirms gan bijis piedāvājums remontēt kādu kokli. Remontējot seno instrumentu, meistars domājis, kā būtu, ja viņš pamēģinātu radīt jaunu  instrumentu.

Pasākumā piedalīsies Ventspils 1.pamatskolas 6.klases skolēni, kuriem būs iespēja pamēģināt skandināt kokles un spēlēt bundziņas.