Ceturtdien, 3.oktobrī plkst.12.00 rakstnieka Herberta Dorbes muzejā (Ērgļu ielā 1, Ventspilī) ciklā “Muzejā viesi” notiks tikšanās ar rakstnieku un izdevēju Uldi Ausekli. 1992. gadā Uldis Auseklis nodibināja apgādu “Garā pupa”, kurā izdotas galvenokārt grāmatas bērniem.

Rakstnieks saņēmis  Pastariņa prēmiju  par grāmatu “Kaķis ada zeķes zaķim”, bet 2017.gadā viņam tika piešķirta Literatūras gada balva  par grāmatu “Kaķēns margrietiņās” un Autortiesību bezgalības balva par dziesmu “Piparkūkas danco” (komponists J.Ķirsis). Saņemta arī grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2018” balva par mūža ieguldījumu Latvijas grāmatniecībā. Uldis Auseklis šogad kļuvis par ordeņa virsnieku, saņemot ceturtās šķiras Atzinības krustu. 2019.gada bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā iekļauta Ulda Ausekļa dzejoļu grāmata bērniem grāmata “Četras otas”.

Tikšanos atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
VKKF logo eng