Novadnieka un jubilāra Paula Jaunzema izstādes “Viss ir akmenī” II daļas atklāšana un tikšanās ar autoru 5.oktobrī plkst.17:00 Livonijas ordeņa pilī.

Tēlniekam Paulam Jaunzemam īpašs pieteikums Ventspilī un novadā nav nepieciešams, – daudzviet pilsētvidē un arī novadā redzami mākslinieka darinātie skulpturālie objekti, – raksturīgajā plastikā, it kā samīļotie, sarkanā un pelēkā granīta tēli. Livonijas ordeņa pils dārzā jau divus gadu desmitus ir sagūluši Jūrakmeņi un šovasar skulptūras dabā organiski papildināja lielformāta fotogrāfijas ar akmens brāļiem un māsām no citām pasaules malām un arī Vakarbuļiem, kur atrodas Paula Jaunzema akmens skulptūru parks.

Šogad tēlniekam bija ne tikai nozīmīga dzīves jubileja, bet arī tika saņemts Valsts augstākais apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordenis un Pauls Jaunzems kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku. Mākslas pasaulē nav nemaz tik daudz šādi apbalvotu tēlnieku, kuriem , turklāt piemīt īpaša poētiska spēja atrast sarunu biedrus pat akmeņos. Izstādes nosaukums “Viss ir akmenī” ir pārfrāzēta japāņu haika – viss ir mūsos. Gan vēsums, gan saules atdotais siltums un prasme to glabāt.

Otrdien, 5.oktobrī plkst.17:00 Livonijas ordeņa pils galerijās tiks atklāta retrospektīva Paula Jaunzema skulptūru izstāde “Viss ir akmenī”, kurā eksponētas daudzveidīgas skulptūras gan materiālu, gan apstrādes veidos. Šoreiz arī pils centrālā daļa – iekšpagalms tiks atvēlēta mākslas darbiem. Skulptūras papildina auduma fotoapdrukas, veidojot tupinājumu pils dārzā skatāmajai izstādes I daļai.

Līdztekus izstādei pilī, arī Ventspils Bibliotēkā būs skatāma tēlnieka darbu izstāde “Oniksa etīdes”, kurā eksponētas skulptūras no Meksikas oniksa un fotoapdrukas.