27.jūlijā plkst.18:00 Livonijas ordeņa pils kapelā

Piektdien, 27.jūlijā plkst.18.00 Livonijas ordeņa pils kapelā izskanēs viens no pirmajiem Starptautiskā Alīdas Vānes Mūzikas festivāla koncertiem, kurā uzstāsies starptautisko vokālo meistarklašu dalībnieki – jauni, talantīgi dziedātāji no Latvijas un ārvalstīm. Koncerta programmā skanēs latviešu un ārzemju komponistu vokālā mūzika. Pie klavierēm Ludmila Kamiševa un Francis Gaiļus. Ieeja koncertā ar Livonijas ordeņa pils ieejas biļetēm.

Savukārt teātra namā “Jūras vārti” no 30.jūlija līdz 1. augustam risināsies starptautiskais jauno vokālistu konkurss, kurā par operdziedātājas Alīdas Vānes balvu sacentīsies 32 jaunie operas dziedātāji no 13 pasaules valstīm un klausītājiem klātienē būs iespēja vērot topošo operdziedātāju uzstāšanos.

Pirmdien, 30.jūlijā no plkst. 11.00 līdz pat vēlam vakaram teātra namā “Jūras vārti” būs iespēja vērot konkursa 2. kārtu un 1.augustā plkst. 18.00 – konkursa finālu ar Festivāla orķestri,  diriģenta Aigara Meri vadībā, un apbalvošanas ceremonija, kurā muzicēs ievērojamā latviešu operdziedātāja Inga Kalna ar pagājušā gada konkursa uzvarētājiem – operdziedātāju Kalvi Kalniņu un Alteju Troisi.

Starptautiskā Alīdas Vānes Mūzikas festivāla noslēguma koncerts izskanēs Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē 2. augustā plkst. 18.00. Koncertā uzstāsies labākie konkursa dalībnieki. Biļetes uz konkursa pasākumiem nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs.

Festivālu atbalsta Ventspils pilsētas Dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.