Svētdien, 18.februārī Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā no 12 līdz 16 notiks Masļeņicas svinēšana.

 Masļeņica ir slāvu tautu svētki un to mēdz atzīmēt nedēļas garumā pirms Lielā gavēņa. Turklāt katrai nedēļas dienai ir savi rituāli un ticējumi. Svarīgākie atribūti svētkos – salmu lelle, spēles un izklaides, vizināšanās kamanās. Krievi cep pankūkas, savukārt ukraiņi un baltkrievi gatavo vareņikus un siera plācenīšus. Masļeņica ir arī atvadas no ziemas – pavasara gaidīšanas svētki, tāpēc svētku kulminācija ir simboliska ziemas iznīdēšana – salmu lelles sadedzināšana, kas svētdien, Ventspilī notiks plkst.15, bet pirms tam, Piejūras brīvdabas muzejā 18.februārī, no plkst. 12:00 līdz 15:00 svētku apmeklētājus gaida dziesmas, jautras riņķa dejas un spēles.

Piejūras brīvdabas muzejā svētkos piedalīsies Ventspils kolektīvi un solisti: “Zdravica”, ”Žuravinka”, “Jurjev Deņ”, “Laipa”, J.Smirnovas grupa, “Dream Team” un J.Redjkina (3.vidusskola), kā arī J.Vaseva, J.Novikova, V.Zagoruļko, O.Giņko, A.Mirvis, J.Varkalova, J.Saksaganskis. Būs arī svētku viesi – ventspilnieku jau iemīlētais vokālais ansamblis “Vereteno” (Rīga).

Muzeja teritorijā norisināsies jautras ķekatnieku rotaļas un spēles, sporta sacensības (VJN teātra studija “Mēs)”. Varēs viesoties gan krievu, gan baltkrievu un ukraiņu pagalmos.

Jau otro gadu pēc kārtas apmeklētāji varēs piedalīties lokšaušanas spēlē “Archery Battle”, bet no plkst: 13:00 līdz 13:30 muzeja teritorijā (skatuves priekšā) notiks cīņas, kuras vadīs vēstures rekonstrukcijas klubs “Comturia Winda”. Pēc salmu lelles izkūpēšanas gaisā, notiks ieejas biļešu loterija (tāpēc biļetēs pankūkas lūgums netīt!), bet pēc laimīgajiem laimestiem visi varēs diet no prieka diskotēkā tautas gaumē un Dj Aleksandr vadībā.

Biļešu cenas
Andis Dūdiņš, tālr. +371 636 24467
Biļešu cenas