Sestdien, 1.jūlijā, kad visa Ventspils dobji kā jūra dunēs Jūras svētku dziesmās un dančos, arī Ventspils muzejs gaidīs viesus. Ceļā no Tirgus uz rosīgo svētku norises vietu – Ostas darbnīcām, pie kurām koši greznojas lielā jūras bojas, jāiegriežas arī Amatu mājā un Livonijas ordeņa pilī.

 No 10:00-15:00 Amatu māja, Skolas ielā 3 piedāvās radošo darbnīcu  “Jūras nozīme”- notiks nozīmīšu darināšana par Jūras tēmu (sagataves A.Rudzīte). Būs iespēja arī ielūkoties izcilajā Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas izstādē projektā  Ja vēlies salāpīt pasauli…, kas pabijusi ne tikai vairākās Latvijas pilsētā, bet arī vienā no lielākajām mēbeļu, interjera un gaismas dizainam veltītajām izstādēm pasaulē – 2022.gada Starptautiskajā Milānas dizaina mesē Salone del Mobile. Turpinot pastaigu pa Pils ielu, ir iespēja iegriezties Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, kur no 12:00 -14:00 notiks krietnie Jūrlietu darbi: varēs darināt priežu mizu kuģīšus, izmēģināt kuģa krāsošanu un saprast kuģu signālkarogu nozīmi, kā arī līdz pat 18iem vakarā skatīt pils ekspozīciju un trīs izstādes!

Pils Mazajā izstāžu zālē skatāma izstāde Botāniskie zīmējumi. Māksla vai zinātne?, (autores Laima Bikše un Signe Vanadziņa), pils galerijās var sajust vasaras krāsas maģiju glezniecības izstādē Zaļā no Ventspils muzeja krājuma. Ieskatu Ventspils un arī Latvijas kino vēsturē var gūt izstādē Kustīgās bildes. Kino vēsture Ventspilī un īpaši pieminama ir 1974.gadā tapusī filma Jūras vārti, kurā filmējusies gan visa tā laika Ventspils, gan liela daļa jaunāku un vecāku ventspilnieku.

Ieeja muzejā ar muzeja ieejas biļetēm