H.Dorbes muzeja dārzā mītošais rūķis Knauķis uzņemts Latvijas Rūķu reģistrā. Par godu šim notikumam šodien H.Dorbes muzejā viesojās Rūķis Čiekurs, kura tēlā labprāt iejūtas Rūķu reģistra veidotāja Vivita Ķeizare.

H.Dorbes muzeja apmeklētāji jau noteikti būs pamanījuši rūķa Knauķa skulptūru, proti, mazo rūķīti, kurš aptvēris lielu ķirbi. Šīs skulptūras autors ir mākslinieces Margaritas Stārastes mazdēls – tēlnieks Krišs Erdmanis, bet pats rūķis ir M.Stārastes pasaku tēls. Rūķis Knauķis pasakā “Zili brīnumi zaļā dārzā” saimnieko dārzā, audzē dārzeņus, ogas un citas veltes.

Savukārt Ventspilī, Kuldīgas ielā 69, tā dēvētajā “Rūķīšmajā” dzīvo Vivita Ķeizare, kura jau vairāk nekā 20 gadus pēta un izzina Latvijas rūķus un apkopo informāciju par tiem.

Nu, protams, arī rūķis Knauķis būtu pelnījis atrasties šajā reģistrā. Viņš tika svinīgi iegrāmatots sadaļā “Rūķi mākslā, literatūrā, mūzikā”.

Rūķis Knauķis nav H.Dorbes grāmatu varonis, taču M.Stāraste ir ilustrējusi vienu no zināmākajām Dorbes grāmatām bērniem – “Aina ar brālīti meklē cālīti”.