Miķeļdiena, Mikēļi, Mīkāļi vai Jumja diena drīz būs klāt, un Piejūras brīvdabas muzejs kļūs par īsto vietu, kur skolēni aicināti atrast savu Miķeļdienas prieku, izzinot senču tradīcijas un godinot Jumi kā auglības un svētības nesēju.

Miķeļi ir rudens saulgrieži, tas ir laiks pateikties dabai par tās dāvanām un svinēt ievāktās ražas bagātību. Tā ir robeža, pēc kuras naktis stiepsies garākas un iestāsies mierīgais veļu laiks, kad tiek godināti aizsaulē mītošie ģimenes locekļi.

Kāpēc senčiem Miķeļdiena bija tik būtiska un kā to nosvinēt no sirds? Tradīcijas aicina iepazīt Ventspils muzeja muzejpedagoģe Marta Tjarve muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Miķelītis nosaucās”. Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2) spēlējot spēles, minot mīklas, mācoties tautasdziesmas un ticējumus, bērni iepazīs latvisko Miķeļdienu – kas ir Miķelis, Jumis, Apjumības, kā atzīmēt Miķeļdienu tā, lai nākošais ražas gads būtu veiksmīgs. Tad varēsiet izvēlēties, kuras svētku tradīcijas ir pašas mīļākās, ko gribētos ienest arī savā ģimenē.  Miķeļi ir neliela, bet svarīga latviešu kultūras mantojuma daļa svētku tradīciju ietvaros.

Nodarbība paredzēta pirmsskolas un sākumskolas bērniem. Uzzināt vairāk par nodarbību un pieteikties aicinām pa tālr. +371 26385346 (Marta Tjarve) vai izmantojot e-pastu: [email protected]

Jānīts meta siena kaudzi,

Jēkabiņš rudzu kaudzi,