Ventspils muzeja glezniecības plenērs Agrīnais reālisms 2020 noslēdzas ar izstādi 19.septembrī plkst.15:00 Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī

Ventspils muzeja glezniecības plenērs šogad norisinājās no 14.septembra līdz 19.septembrim. Plenērā piedalījās Latvijā labi pazīstamie mākslinieki – Aija Zariņa, Roberts Muzis, Ginta Stavrovska, Zigurds Poļikovs un jaunā Ventspils māksliniece Inga Insberga. Sestdien, 19.septembrī plkst.15:00 notiks plenērā radīto darbu izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem Livonijas ordeņa pils galerijās.

Ventspils muzejs no 2010. gada organizē glezniecības plenēru “Agrīnais reālisms”, kurā līdz šim piedalījušies 80 mākslinieki, muzeja mākslas krātuvi kopumā papildinot ar 107 mūsdienu mākslas darbiem, kuros tverta Ventspils noskaņa.

Plenērs aizsākās kā nozīmīga Kurzemes mākslas dienu (2010) daļa un tā nosaukumu var skaidrot kā visagrāk Latvijā notiekošo glezniecības plenēru, kā arī tajā ir atsauce uz dažādu laiku un stilu pieminējumu (hiperreālisms, fotoreālisms, sociālais reālisms utt.). Ventspils plenērs guvis atsaucību ne tikai dabā strādājošos gleznotājos, bet arī studiju māksliniekos, tādejādi bagātinot Ventspils muzeja mākslas krātuvi ar unikāliem mūsdienu mākslas darbiem.

Ventspils muzejs, sadarbībā ar mākslinieci Sarmīti Cauni, ik gadu plenērā aicina tikai profesionālus māksliniekus, starp kuriem ir augsti novērtēti autori ne tikai Latvijas kontekstā. Savos mākslinieciskajos iespaidos par Ventspili dalījusies Dita Lūse (vairākkārtēja izcilības balvas Japānas Art Olympia (2017, 2019) saņēmēja, atzīta par labāko mākslinieci klasiskajā grupā Indijā, u.c.), pazīstamā gleznotāja Sandra Krastiņa, māksliniece Daiga Krūze (vairākkārtēja V.Purvīša balvas nominante), jaunā gleznotāja Neonilla Medvedeva ar bagātīgu balvu guvumu un izstāžu pieredzi (vairāk kā 20), ekspresīvā gleznotāja Anita Meldere, klasiķi – Jāzeps Pīgoznis un Osvalds Zvejsalnieks, mākslinieks un Marka Rotko mākslas centra vadītājs Māris Čačka (Daugavpils, Latvija), izcilie lietuviešu mākslinieki, kuru darbi skatāmi jaunākajās Lietuvas mūsdienu mākslai veltītajās ekspozīcijās un kolekcijās – Remigijus Treigys un Romualdas Balinskas un vēl daudzi citi autori, kas šo gadu laikā guvuši vislabākos piejūras un ostas pilsētas iespaidus.

2020.gada rudens saules un vētru iespaidus Livonijas ordeņa pils galerijās varēs skatīt no 19.septembra līdz 4.oktobrim.