Livonijas ordeņa pilī (Jāņa ielā 17), sestdien, 1.augustā no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00 par godu pilsētas 730 gadiem notiks Ziedu svētki – ziedošas izstādes, radošās darbnīcas, mūzika un māksla.
Pils sienas greznos ziedu gleznas (Ventspils muzeja krājuma izstāde “Caur puķēm”) un ziedu motīvi būs bagātīgi ievīti senās mežģīnēs (Francijas institūta, kolekcionāres Annas Kamijī un Latvijas muzeju izstāde “Mežģīņu šarms un noslēpumi”.).
Pils iekšpagalmā būs iespēja apskatīt bērnu dāvanu pilsētas jubilejā – izstādi „Kartona pilsēta Windau”, kur muzejpedagoģiskajās nodarbībās bērni, attēlojot savu mīļo pilsētu, meistaroja dažādas ēkas, kopā radot savu pilsētas versiju.
Ziedi papildus uzziedēs pils pagalmā, kur visi aicināti piedalīties radošās darbnīcās un aktivitātēs. Šeit varēs satikt mākslinieku Jāni Judinu no Liepājas, kas plenērā gleznos pils dārza skaistākos ziedus. No plkst. 14.00 līdz plkst. 15.00 varēs satikt muzeja dārznieci un uzzināt kādi augi aug muzeja garšaugu dārzā un mēģināt atpazīt garšaugus pēc to smaržas.
Plkst. 15.00 sāks skanēt ziedu valši lieliskā Ventspils pūtēju orķestra izpildījumā. Koncertā piedalīsies arī sporta deju kluba „Ventspils” dejotāji.

Ieeja – pieaugušajiem 3,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem– bez maksas