Ceturtdien, 14.decembrī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome atbalstīja Ventspils muzeja priekšlikumu pagarināt termiņus, kad jaunā Piejūras brīvdabas muzeja ēka ir jānodod ekspozīcijā un kad tajā jāizvieto jaunā ekspozīcija par Ziemeļkurzemes tradicionālo dzīvesveidu.

Ventspils muzejs projekta “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” (turpmāk – Projekts) ietvaros būvē jaunu, daudzfunkcionālu Piejūras brīvdabas muzeja ēku, kur paredzēts izvietot arī attiecīgu aprīkojumu un izveidot ekspozīciju.  Jaunā ekspozīcija iepazīstinās ar Ziemeļķurzemes dzīves veidu 19. gs. beigās 20. gs. sākumā, kur apmeklētāji varēs izstaigāt zemnieku sētu, iepazīties ar zvejniecības tradīcijām, nokļūt kolhozu pirmsākumos un pabūt pierobežas zonā.

Ekspozīciju pilnībā būs iesējams pabeigt pēc jaunās ēkas nodošanas ekspluatācijā. Jauno ekspozīciju veido SIA “Dd studio”.

Savukārt Piejūras brīvdabas muzeja daudzfunkcionālās ēkas būvdarbus veic SIA “Warss+”, tos plānots pabeigt līdz 2023. gada nogalei. Jaunās muzeja ēkas nodošana ekspluatācijā paredzēta 2024. gada sākumā. Atvēršana apmeklētājiem plānota 2024.gada pavasarī.