Ir noslēdzies sešus gadus ilgais process – Piejūras brīvdabas muzeja jaunā ēka ir gatava un nodota ekspluatācijā!
2018.gada 17.janvārī tika parakstīts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” īstenošanu.
Šī projekta ietvaros  Ventspils muzejs kopā ar  Ventspils komunālo pārvaldi īstenoja divas aktivitātes –  infrastruktūra Ventspilī, dienvidrietumu rajonā, Pelēkās kāpas sasniedzamībai un saglabāšanai un Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja apbūve.
Jaunās laipas uz jūru un stāvlaukums Ventspils Dienvidrietumu rajonā pieejams jau no 2018.gada septembra. Darbi, kas saistīti ar muzeja jauno ēku – projektēšana, būvniecība, ekspozīcijas izveide, aprīkojuma sagāde un uzstādīšana arī beidzot ir noslēgušies. Pēc SIA “Balts un Melns” izstrādātā būvprojekta būvdarbus 2021.gada jūnijā uzsāka SIA “Ostas celtnieks”. Diemžēl, uzņēmums nespēja pildīt savas saistības, un līgums 2022.gada septembrī tika pārtraukts. Pēc jauna būvniecības iepirkuma – 2023.gada martā tika noslēgts līgums ar būvnieku SIA “Warss+”. Būvdarbu termiņš bija ļoti saspringts. Jauno ēku gaidīja arī ekspozīcijas veidotāji SIA “Dd studio”, jo ekspozīcija jau bija sagatavota 2022.gada nogalē un tika gaidīts, kad varēs to uzstādīt. Muzeja jaunās ēkas būvniecība tika pabeigta 2023.gada nogalē un tad uzsākās process ēkas nodošanai ekspluatācijā. Būvdarbus visā to veikšanas periodā uzraudzīja SIA “Firma L4”.
Un šodien, 2024.gada 23.februārī, Piejūras brīvdabas muzeja jaunā ēka ir nodota ekspluatācijā!
Paldies visiem par ieguldīto darbu un izturību!