Pirmdien, 31.jūlijā, pulksten 10:00 paveikts vērienīgs darbs saistībā ar Piejūras brīvdabas muzeja ēkas būvniecību un jauno ekspozīciju.

Piejūras brīvdabas muzejā glabājas vitrāža “Zvejnieks”. Demontējot veco muzeja ēku 2021.gadā, tā tika izņemta, rūpīgi iepakota un nodota muzejam glabāšanā. Jaunajā muzeja ēkā vitrāžai paredzēta vieta 2.stāvā pie ekspozīciju zāles, kā sienas noslēgelementam.

Vitrāža “Zvejnieks” veidota 1969.gadā speciāli Ventspils muzejam. Gan metāla karkass, gan krāsainie lietie un plānie vitrāžu stikli izgatavoti Rīgā, kombināta “Māksla” vitrāžu iecirknī, kas atradās Gaujas ielā 5.

Vitrāža ir dāvana muzejam un tā tika iebūvēta, ceļot muzeja ēku 1970.gadā.

Vitrāžas izmēri ir iespaidīgi – 2,1m x 3m.

Lielajā ielā 7 tiek glabāta SIA “Dd studio” sagatavotā muzeja jaunā ekspozīcija, kuras lielākais objekts ir bišu dore – 3,20 m augsts un apkārtmērā 1,5m liels koka stumbrs ar dobumu.

Tur kādreiz mitinājās bites un mūsu senči no šādām dorēm ievāca medu.

Lai veiktu šos darbus, Muzejs ir aicinājis palīgā 46.Ventspils kājnieku bataljona zemessargus, kuri palīdzēs būvdarbu veicējam SIA ‘Warss” pie bišu dores un vitrāžas pārvietošanas un iecelšanas caur muzeja jaunās ēkas jumtu. Muzeja būvdarbi tiek veikti ERAF atbalstīta projekta „Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” (Nr. 5.5.1.0/17/I/003) ietvaros.