Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2) noslēgusies Laivu mājas būvniecība. Paralēli turpinās ekspozīcijas iekārtošanas darbs, kā rezultātā varēs iepazīties ar izvērstu stāstījumu par laivām, to vēsturi un zvejniecību.

Kopumā šobrīd redzamais rezultāts panākts vairāku projektu ietvaros: Laivu nojumes būvniecība Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā (2021), Baltijas jūras zvejniecības kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana: Piejūras brīvdabas muzeja zvejas laivu kolekcijas restaurācija (2021) un Vēsturisko zvejas laivu, kutera un seno burinieku priekšmetu atjaunošana un ekspozīcijas izveide Piejūras brīvdabas muzejā (2018).

Visi projekti realizēti ar Ventspils pašvaldības atbalstu un  Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda (EJZF) līdzfinansētu projektu ietvaros.

Būvdarbus veica SIA “BŪVFIRMA INBUV”, pasūtītāja funkcijas nodrošināja – pašvaldības iestāde Ventspils Komunālā pārvalde, objekta pasūtītājs – Ventspils muzejs. Projektu izstrādāja arhitektu birojs SIA “Balts un melns”. Restaurācijas darbus veica pilnsabiedrība “OM Yachtland”.

Muzeja teritorijā uzbūvēta Latvijas brīvdabas muzejiem unikāla ekspozīcijas daļa – arhitektoniski augstvērtīga laivu māja, kurā izvietots muzeja plašais zvejas līdzekļu klāsts  – 21 zvejas laiva un ar zvejniecību saistītie priekšmeti. Laivu mājas tēls glezni iekļaujas muzeja esošajā ainavā.

Iepazīšanās ar jau paveikto Laivu mājā interesentiem iespējama 4. jūnijā no plkst.12-17, un no 5. līdz 6. jūnijam no plkst.10-17.

Pabeigtās Laivu mājas un tās ekspozīcijas atklāšana plānota 2021.gada jūnija beigās.