Ventspils muzeja organizētajā konkursā „Priekš kaķiem” no iesūtītajiem gandrīz 200 zīmējumiem noskaidroti skaistākie kaķu portreti, kuru autori ir Adelīna Brālīte, Ralfs Reinfelds un Elana Aleksandra Sviķe. Konkursā piedalījās zīmētāji no dažādām Latvijas vietām – Liepājas, Rīgas, Ventspils, Pāvilostas, u.c.

H. Dorbes memoriālais muzejs “Senču putekļi” un māksliniece Agnese Rudzīte, lai atgādinātu lasītājiem, ka Herberta Dorbes daiļradē nozīmīgu vietu ieņem darbi bērniem un kaķu tēli, aicināja bērnus piedalīties kaķu zīmējumu konkursā „Priekš kaķiem”, iesūtot savus zīmējumus muzejam. Zīmējumi (191!) tika ievietoti Ventspils muzeja facebook mājas lapā, kur ikviens varēja nobalsot par izvēlētajiem zīmējumiem.

Kopumā zīmējumu galerijām bija vairāk nekā 1000 skatījumu. Visvairāk balsu – 67 balsis, saņēmis zīmējums jaunākajā zīmētāju grupā, – tā autore ir ventspilniece Adelīna Brālīte. Zīmējumā ir attēlota jautra kaķu kompānija, kas devusies pastaigā. Veiksmīgākais zīmējums skolas vecuma grupā ar 65 balsīm ir Ralfa Reinfelda (Ventspils 1. pamatskolas, 3. klase) ar krāsu zīmuļiem uzzīmētais kaķis. Ļoti tuvu Ralfa darba balsojumam – ar 63 balsīm novērtēti Elanas Aleksandras Sviķes pelēki krāsotie dziļdomīgie kaķi. Apsveicam uzvarētājus! Uzvarētājiem tiks pasniegtas Ventspils muzeja sagatavotās balvas. Izsakām pateicību visiem mazajiem kaķumīļiem, kas piedalījās, – jūsu darbiņi radīja prieku gan Ventspils muzejam, gan visiem kaķu zīmējumu galerijas apmeklētājiem!