No pagājušā gada novembra vidus Latvijas muzeji aicina ieejas biļetes iegādāties, izmantojot mobilo maksājumu lietotni “Mobilly”. Arī Ventspils muzeja struktūrvienības – Livonijas ordeņa pils, Amatu māja un Piejūras brīvdabas muzejs. Ar “Mobilly” pakalpojumu muzeja apmeklētājs saņem biļetes ātrāk un ērtāk. Lietotne ļauj arī paātrināt biļešu pārbaudes procesu.

Iegādājoties biļetes un pakalpojumus attālināti,  apmeklētājiem nav jāierodas muzejā iepriekš, nav arī jāgaida pirms pasākuma garās rindās pie kases un ieejas. Izmantojot mobilo maksājumu lietotni “Mobilly”, biļetes iespējams iegādāties maksimāli komfortabli. Muzeji var pārdot biļetes 24 stundas diennaktī, tādējādi kļūst pieejamāki gan tiem, kas plāno savas brīvdienas, gan tiem, kas pieņem spontānus lēmumus. Projekta rezultātā tiek atslogots darbinieku resurss, jo samazinās telefona zvani, e-pasti un mazinās rindu veidošanās pie kasēm, tiek celtas arī muzeju darbinieku profesionālās prasmes un veidota jauna pieeja darbam ar sabiedrību. Šāda iespēja izstrādāta, pateicoties Latvijas Muzeju biedrības un SIA “Mobilly” kopīgai iniciatīvai, un tagad tā atvieglo jau 50 Latvijas muzeju darbu un ļauj interesentiem vieglāk un drošāk apmeklēt muzejus un kultūrvietu pakalpojumus.

Lai sāktu izmantot jauno pakalpojumu, nepieciešams lejupielādēt vai atjaunot lietotni un papildināt “Mobilly” kontu ar bankas karti.

Pēc tam izvēlnes joslā jāuzklikšķina uz sadaļas “Citi” un jāizvēlas “Muzeji un izstādes”. Izvēlaties muzeju, kuru vēlaties apmeklēt, iegādājaties QR koda biļeti un dodaties uz muzeju. Koda biļeti jāuzrāda pie ieejas muzejā.

Ja tiek nopirkta biļete ar skolēna, studenta vai pensionāra atlaidi, lūgums atcerēties paņemt līdzi atbilstošu apliecību. Maksa par biļeti paliek nemainīga – arī iegādājoties to “Mobilly”, biļetes cena ir tāda pati, kā pērkot to muzeja kasē.

“Projekta mērķis bija radīt ērtu, drošu un lietotājam draudzīgu norēķinu sistēmu, kas ļauj muzeju nozarei pielāgoties Covid-19 radītajai situācijai un rūpēties par apmeklētāju drošību. Risinājums ir ne tikai ieguvums esošajiem un potenciālajiem muzeju apmeklētājiem, bet arī būtisks solis muzeju nozarei kopumā,” komentē projekta vadītāja, LMB digitālās komunikācijas speciāliste un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja Annija Sauka.

PAR MOBILLY

Ar Mobilly norēķinu sistēmu iespējams apmaksāt autostāvvietas, iebraukšanas maksu Jūrmalā, taksometru pakalpojumus, pasta sūtījumus, iegādāties vilcienu un autobusu biļetes, ziedot, kā arī norēķināties par citām precēm un pakalpojumiem. Mobilly piedāvā sadarbību arī uzņēmumiem, lai to darbinieki varētu izmantot lietotnes sniegtās priekšrocības. SIA “Mobilly” ir licencētā elektroniskās naudas iestāde ar tiesībām sniegt maksājumu pakalpojumus. Licenci ir izsniegusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija, kas regulē un uzrauga Latvijas finanšu sektora dalībniekus.

PAR LATVIJAS MUZEJU BIEDRĪBU

Latvijas Muzeju biedrība ir nevalstiska organizācija, kurā uz brīvprātības principa apvienoti 120 valsts, pašvaldību, privātie un autonomie muzeji kopīgu mērķu īstenošanai un interešu aizstāvībai. Tā ir lielākā šāda veida organizācija Latvijā.

Latvijas Muzeju biedrības misija ir veicināt Latvijas muzeju nozares attīstību, lai stiprinātu nozares kapacitāti un uzlabotu tās konkurētspēju, rīcībspēju un tēlu valsts un starptautiskā līmenī.

LIETOTNĒ MOBILLY PIEEJAMIE MUZEJI

Rakstniecības un mūzikas muzejs, Kārļa Skalbes memoriālais muzejs “Saulrieti”, Latvijas Nacionālais dabas muzejs, Limbažu muzejs, Limbažu muzejs. Panorāmas skatu tornis Limbažu pilsdrupās, Limbažu muzejs. Vecais ugunsdzēsēju depo, Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis Turaidas muzejrezervāts, Ķekavas novadpētniecības muzejs, Pētera Upīša Dārzkopības muzejs, Jāzepa Vītola memoriālais muzejs “Anniņas”, Talsu novada muzejs, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs, Liepājas muzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Mencendorfa nams. Rīdzinieku 17. – 18. gs. māja-muzejs, Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Ainažu jūrskolas muzejs, Smiltenes novada muzejs, Kuldīgas novada muzejs, Ventspils muzejs. Livonijas ordeņa pils, Ventspils muzejs. Ziemeļkurzemes amatniecības centrs ”Amatu māja”, Ventspils muzejs. Piejūras brīvdabas muzejs, Balvu Novada muzejs, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs, Bārdu dzimtas memoriālais muzejs “Rumbiņi”, Jāņa Akuratera muzejs, Krišjāņa Barona muzejs, Raiņa un Aspazijas māja, Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Raiņa muzejs “Jasmuiža”, Raiņa muzejs “Tadenava”, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Andreja Upīša memoriālais muzejs, Andreja Upīša memoriālā māja, Ojāra Vācieša muzejs, Latvijas Nacionālais dabas muzejs, Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija “Skulptūru mežs”, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija, Melngalvju nams, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Tukuma Mākslas muzejs, Durbes pils, Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis”, Pastariņa muzejs, Džūkstes Pasaku muzejs, Mākslas galerija “Durvis”, Tukuma Audēju darbnīca, Ekspozīcija “Sirdapziņas Ugunskurs”.

Projekts tapis pateicoties SIA “Mobilly” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.