14.maijā no 19:00-23:00 Muzeju nakts norises Livonijas ordeņa pilī

Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pilī (Jāņa ielā 17)  nakts aizsegā piedāvā iepazīt pili caur “Vēstures portāliem – lietās, tekstos un mūzikā”.

Muzeja eksponātiem ir zināma līdzība ar poteriādes lietām-portāliem, kas ļauj nonākt citā laikā vai realitātē. Šo maģiju, kas piemīt vēsturiskiem priekšmetiem, pils ļaudis vēlas atklāt arī apmeklētājiem. Pils ekspozīcijas iepazīšana ar vēstures portālu palīdzību notiks no plkst.19:00-22:00.

 Bet vēstures tekstu maģiju (20:00, Kapitula zālē) demonstrēs vēsturnieces Stella Lindenberga un Māra Dāvida. Kapitula zālē varēs ieklausīties stāstījumā par Ventspils vēsturi sākot ar viduslaikiem un zobenbrāļu ordeni un beidzot ar pastaigu pa Ventspili jau 20.gs., redzēt, kādu to uzlūkoja rakstnieks Mārtiņš Kalndruva.

Īpašs notikums pilī būs radošās apvienības Alpha -DO radītā mūzika, atskaņojot jaunradītas, melodiskas kompozīcijas uz pils pianolas (klavieres ar iebūvētu mehānismu, 1928.g.Steinwey, ASV). Skaņdarbu pirmatskaņojuma ierakstā varēs ieklausīties Muzeju nakts gaitā (https://alphado.ch/2022/ventspils-castle-piano-live-latvia/).

To, kāds spēks ir mūzikai, cik viegli tā pārvar gadsimtu robežas, varēs noklausīties Ventspils Mūzikas vidusskolas (PIKC) jauniešu stīgu kvarteta un Vokālās nodaļas audzēkņu koncertā (22:00 -23:00, pils iekšpagalmā), kur skanēs L.Bēthovena, Vivaldi kompozīcijas, Jāzepa Vītola un Em.Dārziņa solodziesmas, bet pils āra pagalmā varēs sildīt sirdis un rokas pie dzīvās uguns un Pilskroga karstās tējas.

Lai Muzeju nakts sagādātu prieku tiem, kas vēlas nokļūt arī Amatu mājā un Piejūras brīvdabas muzejā, ekskursiju vilcieniņš Ventspils train kursēs starp muzeja mājām no plkst.20:00-23:00. Amatu mājas nakts rosība – 19:00-22:00, bet Piejūras brīvdabas muzeja jaunā Laivu māja gaidīs no 21:00-23:00. Vilcieniņš kursēs no pils (plkst.20:00) ar aptuveni 30 min. intervālu. Pēdējais reiss plkst.22:30 uz Laivu māju.