28.janvārī, Draudzīgā Aicinājuma dienā, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā Ventspils muzeja pedagogs Ilva Buntika nominācijā “Sabiedriskais darbinieks” par ieguldīto darbu skolu mācību procesa  dažādošanā saņēma Draudzīgā Aicinājuma medaļu un Goda diplomu.

Draudzīgā Aicinājuma fonda pirmsākumi meklējami 1935.gadā, kad toreizējais Latvijas Republikas prezidents Kārlis Ulmanis savā vārda dienā, 28.janvārī, savai bērnības skolai nolēma ziedot grāmatas un aicināja to darīt arī citiem. Šī valsts mēroga kustība jau daudzus gadus tiek aktīvi atbalstīta visā Latvijā, tādēļ 28.janvāris, ir noteikts par Draudzīgā Aicinājuma dienu, kad Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti dāvināt grāmatas savām skolām. Kopš Draudzīgā Aicinājuma idejas atdzimšanas 1994.gadā un fonda dibināšanas ir aizsāktas vairākas izglītībai nozīmīgas akcijas, kuru galvenais mērķis joprojām ir nemainīgs – izglītības kvalitātes paaugstināšana.

Ar Ventspils muzejā strādā pedagogi, kuru darbības mērķi ir izglītības kvalitātes paaugstināšana un dažādošana. Draudzīgā Aicinājuma fonda valde atsaucās Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas ieteikumam, izvirzot Ilvu Buntiku šai nominācijai. Ventspils muzejs pateicas Ventspils Valsts 1.ģimnāzijai un Ventspils Izglītības pārvaldei par muzeja pedagoga darba novērtējumu un lepojas ar kolēģi!