Ventspils muzeja mūsdienu mākslas kolekciju regulāri papildina muzeja organizētajos glezniecības plenēros tapušie darbi. Kopš 2010.gada Ventspils muzeja glezniecības plenēros piedalījušies arī tuvāko ārvalstu mākslinieki, t.sk., arī no Ukrainas. Bieža Latvijas viešņa ir māksliniece Anna Bulkina (1973), glezniecības plenērā Agrīnais reālisms piedalījās 2018.gadā. Anna beigusi Ļvovas Mākslas akadēmiju (1999), glezno portretus, ainavas, figurālas kompozīcijas, ilustrē grāmatas. Aktīva plenēru dalībniece gan Lietuvā, gan Latvijā. A.Bulkinai Latvijā bijušas vairākas personālizstādes – Talsu muzejā un Liepājas muzejā. Māksliniece strādā ar savu tēlu sistēmu, kurai piemīt pievilcīga abstrakcija un gleznieciska iluzoritāte. Vēl divi krāšņi ukraiņu gleznotāji piedalījās Ventspils muzeja plenērā 2019.gadā – Artems Pogribnijs un Valentīna Pogribna. Artems Pogribnijs (1969), (Ukraina), beidzis Dņepropetrovskas Mākslas skolu un Harkovas Mākslas un Rūpniecības institūta Glezniecības restaurācijas nodaļu. Darbi atrodas privātkolekcijās un Ukrainas, Polijas, Vācijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Izraēlas, Itālijas, Beļģijas, Īrijas, Meksikas un Krievijas muzeju kolekcijās. Regulārs izstāžu (no 1998.gada) un plenēru dalībnieks. Mākslas valoda tuva hiperrālismam, ar gleznieciskām nobīdēm. Savukārt, Valentīna Pogribna (1971), (Ukraina), absolvējusi Harkovas Dizaina un Mākslas akadēmiju, piedalījusies Ukrainas mākslinieku izstādēs gan valstī, gan ārpus tās. Plenēru dalībniece Vācijā, Polijā un Latvijā. Jūtīga, klusināti emocionāla glezniecība, kompozīcijās dominē apkārtējās vides tēli, kuru neikdienišķumu atklāj kolorīts. Paldies māksliniekiem par viņu darbiem un jūtīgo Ventspils redzējumu! Mākslas valodai tulkus nevajag, tā vienmēr palīdz saprasties.

A.Pogribnij. Ventspils modern. 2019
A.Bulkina.Kapteiņu iela.2018