Trešdien, 6.jūlijā Siguldas Jaunajā pilī notiek grāmatas “Atrastā Latvija” atvēršanas svētki un ES fondu informatīvās kampaņas 2022.gada sezonas atklāšana, šajā notikumā piedalās Ventspils muzeja direktore Solvita Ūdre un Ventspils muzeja Projektu vadītāja Ilva Zavicka.

“Atrastā Latvija” ir apjomīgs darbs, kas iepazīstina ar Eiropas fondu finansējumu Latvijas kultūras un vēstures objektos. Investējot 68 miljonus eiro, ir bijusi iespēja no jauna atrast, atjaunot un nākamajām paaudzēm saglabāt 40 pašvaldībās atrodamas vēsturiskās vērtības – gan muižas un pilis, baznīcas, katedrāles un muzejus, gan dabas takas, dārzus, estrādes, torņus, tiltus, promenādes, pludmales un citus objektus. Visi objekti sarindoti septiņos kultūras un dabas mantojuma ceļos – tūrisma maršrutos ar izteiksmīgiem nosaukumiem – Baltijas, Brīvības, Jēkaba un arī Līvu ceļš. Pēdējā rodami Ventspils muzeja koordinētā, kopā ar sadarbības partneriem (Ventspils un Talsu novada pašvaldībām (Dundaga, Kolka) un Jūrkalnes Romas katoļu draudzi) īstenotā projekta “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” radītie un topošie objekti.

Ar ES fondu finansējuma ieguldījumu atjaunoti vairāk kā 66 kultūras un dabas mantojuma objekti visā Latvijā. Šis piedzīvojums ir iemūžināts nupat klajā laistā grāmatā, kas ļaus līdz niansēm novērtēt paveikto un sajust katras vietas īpašo stāstu un “Atrastā Latvija” tiešām izvērtusies par īstu piedzīvojumu!                                                                                                        

Virtuālā formā “Atrastā Latvija” šeit:  https://www.atrastalatvija.lv/app/uploads/2022/05/Atrasta_Latvija_izdevums.pdf